استفاده بهتر از سامسونگ گلکسی جی ۷

از بسیاری جهات (۲۰۱۶)SAMSUNG GALAXY J7، یکی از مدل های کمتر شناخته شده تر گلکسی هاست؛ در حالی که این مدل تقریبا همزمان با گلکسی A5 و S7 به بازار عرضه شده است. درست مانند تمامی گوشی های هوشمند، کارایی این گوشی نیز به مروز زمان کاهش می یابد؛ در این پست به چند نکته مفید جهت استفاده بهتر از این گوشی اشاره می کنیم.

اجتناب از نصب و اجرای برنامه های سنگین و غیر ضروری
همانطور که می دانید در Google Play Store برنامه های مناسب بسیاری برای دانلود و نصب و اجرا وجود دارند، اما لزومی ندارد که تمامی این برنامه ها را دانلود و نصب کنید، چرا که نصب و اجرای برنامه ها سبب درگیر شدن پردازنده تلفن هوشمند شما می شود و ممکن است کارایی گوشی شما را کاهش دهد؛ به همین منظور شما برای استفاده از مطلوب از گوشی بایستی برنامه های نصبی بر روی تلفن هوشمند خود را مدیریت کنید.

علاوه بر کارایی تلفن هوشمند، درگیر شدن سخت افزارها و گرم شدن بیش از حد و احتمال آسیب دیدن آنها از دیگر موارد تاثیر پذیر از نصب و اجرای برنامه های متعدد است.

خالی کردن فضای بیشتر
پر بودن فضای حافظه داخلی از دیگر عوامل کند شدن تلفن های هوشمند است، بنابراین تا آنجا که ممکن است حافظه تلفن هوشمند خود را خالی نگه دارید. حذف برنامه های غیر ضروری از جمله کارهای ساده ایست که می توانید انجام دهید.

علاوه براین شما می توانید حافظه کش گوشی خود را که توسط برنامه ها درگیر می شود خالی کنید، از آنجایی که این حافظه برخی اوقات حتی با بستن برنامه نیز کماکان درگیر است شما می بایست به صورت دستی این حافظه را خالی کنید.

حذف یک برنامه الزاما همیشه به این معنی نیست که تمامی فایل های آن برنامه حذف شده است، بلکه بسیاری از اوقات بعد از حذف یک برنامه بسیاری از فایل های آن کماکان باقی هستند، برای حذف یک برنامه به صورت کامل بهتر است از برنامه های مدیریتی جهت حذف برنامه ها استفاده کرد.

متوقف کردن برنامه های فعال در پس زمینه
برنامه های فعال در پس زمینه هم حافظه کش و هم حافظه داخلی تلفن هوشمند شما را درگیر می کنند، بنابراین متوقف کردن این برنامه ها و بستن آنها از دیگر راهکارهای افزایش سرعت گوشی گلکسی جی ۷ شماست.

استفاده کمتر از ویجت ها و تصاویر پس زمینه متحرک
ویجت ها و تصاویر پس زمینه متحرک از دیگر عوامل تاثیر گذار بر عملکرد گوشی های گلکسی جی ۷ هستند که با عدم استفاده از آنها می توان عملکرد این گوشی را بهبود بخشید.

بروزرسانی ها
بروزرسانی سیستم عامل و برنامه ها نیز از جمله کارهایی است که به بهبود کارایی تلفن هوشمند گلکسی جی ۷ کمک فراوانی می کند.

(Visited 594 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.