شرکت سامسونگ فروش گوشی های Note 7 را از سر خواهد گرفت؟

پیش از رونمایی از Galaxy S8 سامسونگ اعلام کرد که می خواهد شروع به فروش گوشی های Note 7 تعمیر شده در بعضی از بازارهای خاص نماید، خبرهایی در دست است که شرکت سامسونگ تصمیم دارد این کار را براساس یک برنامه ریزی مدون و در دراز مدت انجام دهد؛ البته اینکه بازاریابی و نحوه فروش آن چگونه خواهد بود، شاید قدری گیج کننده باشد.

عرضه Note 7 با آن فروش بی نظیر در سپتامبر سال گذشته که تحسین همگان را برانگیخت و داستان تکراری توقف عرضه و شروع مجدد عرضه ی آن برای اکثر مردم آشناست. بسیاری از مردم خبرهایی همچون آتش گرفتن دستگاه، آسیب های فیزیکی به اشخاص و سوانح مختلف در حین پرواز و داخل هواپیما را شنیده اند و آنها را دنبال کرده اند. آنچه که مردم از شرکت سامسونگ انتظار نداشتند این بود که این شرکت حدود هفت ماه به روش های مختلف تلاش کرد تا گوشی ذکر شده را حفظ کند و به قول معروف نجات دهد و در نهایت با ضرر ۴ تا ۵ میلیارد دلاری از این مدل عبور کرد و به عرضه ی یک مدل جدید پرداخت؛ حالا هدف سامسونگ از این کار چیست؟

در اطلاعیه ای اعلام شده که شرکت سامسونگ، از قطعات این گوشی بصورت ترکیبی و سازگار با محیط زیست در سایر محصولات استفاده می نماید، همچنین شرکت سامسونگ بی سرو صدا می خواهد از این گوشی با عنوان گوشی های بازسازی شده و یا گوشی های اجاره ای استفاده نماید.

البته طرفداران گوشی Note7 خیلی هیجان زده نشوند، چون شرکت سامسونگ اعلام کرده است که فعلا در پی برنامه ریزی و بررسی بازار و تصویب قانونی این طرح است.

خبر دیگری نیز در دست است که عنوان نموده شرکت سامسونگ قصد دارد بصورت غیر مستقیم و از راه دور، گوشی هایی که مرجوع نشده اند را از طریق غیر فعال کردن قابلیت شارژ آنها از دور خارج کند.

البته اینکه یک کاربر و یا یک کارمند هواپیما چگونه گوشی بازسازی شده را از گوشی معیوب باید تشخیص دهد هنوز مشخص نیست و پس از قرار گرفتن گوشی در قفسه های فروش مشخص خواهد شد.

به نظر می رسد سامسونگ مجددا تلاش خود را آغاز کرده است، هر چند که راه سختی را در پیش دارد، مجاب کردن شرکت های هوایی که همراه داشتن گوشی های Note 7 را حتی به صورت خاموش برای مسافران ممنوع کرده اند و از همه مهمتر قانع کردن افکار عمومی کار آسانی به نظر نمی رسد.

 

(Visited 524 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.