نحوه ی استفاده خصوصی از مرورگر: فعال کردن incognito mode

مزیت اصلی  استفاده خصوصی و یا ناشناس از مرورگر و گشت گذار در اینترنت، جلوگیری از مشاهده اشخاص دیگر از مواردی است که شما جستجو کرده اید. البته این تنها مزیت  فعال کردن حالت ناشناس incognito mode نیست و به شما توصیه میکنیم که متن ذیل را بخوانید تا از موارد دیگر نیز اطلاع یابید.

چگونه حالت وبگردی خصوصی را در اندروید خود فعال کنیم؟

فعال کردن حالت استفاده خصوصی از مرورگر incognito mode بسیار آسان است، اما در دستگاه ها و یا مرورگرهای مختلف متفاوت است.

مرورگر کروم ( Chrome) :

روشن کردن حالت ناشناس incognito mode :

کروم را باز کنید، سپس بر روی سه نقطه در بالای مرورگر ضربه بزنید، بر روی گزینه ی New incognito کلیک کنید. شما می توانید همزمان از چندین تب ناشناس incognito استفاده کنید.

خاموش کردن حالت ناشناس incognito mode :

بر روی آیکن ( نماد) مربع شکل در بالا و سمت راست کلیک کنید تا تمام تب های بازشده را مشاهده کنید. سپس هرکدام از تب های ناشناس را بصورت تک تک می توانید ببندید و یا بر روی سه نقطه ی کلیک کرده و گزینه Close incognito را انتخاب نمایید تا همه ی تب های  حالت ناشناس را یکجا ببندید. هنگامیکه شما پنجره ی های ناشناس را می بندید ، افراد دیگر قادر نخواهند بود ، جستجوها و وبگردی های شما را پیدا کنند.

مرورگر پیش فرض گوشی شما نیز حالت ناشناس incognito mode را دارا می باشد. برای مثال گوشی سامسونگ گلکسی S7 Edge دارای این قابلیت با عنوان « حالت مخفی » ( Secret mode) در مرورگر اینترنت سامسونگ می باشد. برای استفاده از آن بر روی  آیکن ( نماد) تب ها ( Tabs icon) ضربه بزنید، سپس حالت مخفی را روشن کنید که حتی می توانید برای آن رمز نیز تعریف کنید. برای خاموش کردن به قسمت تب ها برگشته و حالت مخفی را خاموش کنید.

این کار به چه کار می آید؟

برای ورود به حساب های کاربری ( اکانت) خود:

هنگامی که شما وارد حساب کاربری خود می شوید ، مرورگر از شما سوال می کنید که آیا تمایل دارید تا رمز و نام کاربری را ذخیره کنید و بسیاری از کاربران این کار را انجام می دهند، البته در کامپیوتر های شخصی ، چندان مشکلی پیش نمی آید ، چون معمولا شخص دیگری از آنها استفاده نمی کند اما ذر خصوص تلفن های همراه قضیه قدری فرق می کند چون آنها  ممکن است به شخص دیگری فروخته و یا ممکن است دزدیده شوند؛ بنابراین این حالت به شما کمک شایانی می کند.

اگر در حالت ناشناس به حساب های کاربری مختلف خود وارد شوید ، مرورگر قادر نخواهد بود تا جزییات و اطلاعات ورود شما را ذخیره کند. این بدان معنی است که اگر شما در دستگاه شخص دیگری وارد حساب کاربری خود شدید ، از حالت ناشناس استفاده کنید تا جزییات اطلاعات شما ذخیره نشود.

هنگامی که می خواهید تبلیغات مختلف شما را اذیت نکند:

حالت خصوصی از ظاهر شدن تبلیغات برروی صفحه ی نمایش جلوگیری نمی کند، اما جستجوهای شما تحت تاثیر جستجوهای قبلی شما قرار نخواهد گرفت. شرکت گوگل بسیاری از اطلاعات افراد را در مکان های مختلف برای هدف قراردادن تبلیغات جمع آوری می کند و اگر شما می خواهید تا یک جستجوی بدون تبلیغات داشته باشید ، از حالت خصوصی یا شخصی استفاده نمایید.

استفاده هم زمان از حساب های کاربری :

آیا در گوگل دو حساب کاربری دارید؟ آیا میخواهید همزمان به هر دو حساب کاربری وارد شوید؟ یک تب مرورگر معمولی و یک تب مرورگر ناشناس باز کنید.

وقتی شما می خواهید تا چیزی را بصورت خصوصی جستجو کنید:

این اقدام ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود. آیا شما می خواهید هدیه ای را بصورت مخفی خریداری کنید و یا موردی را بصورت مخفی جستجو کنید؟ استفاده از حالت جستجوی خصوصی این امکان را به شما می دهد تا بدون نگرانی از اینکه شخص دیگری از جستجو های شما مطلع شود یا آنها را کشف کند ، اقدام  به وبگردی در فضای مجازی نمایید. البته بعد از وبگردی ، حتما پنجره را ببندید.

برای انجام تست و اشکال زدایی:

اگر شما نگران هستید که حافظه پنهان و یا داده های cookie اطلاعات شما را تحت تاثیر قرار دهد و یا یک وبسایت آزمایشی را باز کرده اید و یا می خواهید نرم افزار را اشکال زدایی نمایید ، استفاده از حالت خصوصی یا ناشناس را به شما توصیه می کنیم.

در این متن برخی از مزیت های استفاده از حالت ناشناس در وبگردی را برای شما توضیح دادیم. اگر می خواهید از امنیت بیشتری برخوردار باشید می توانید از VPN استفاده نمایید.

 

(Visited 1,048 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.