نحوه بلاک کردن شخصی که از وای فای ما بدون اجازه استفاده می کند

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می شود سرعت اتصال وای فای شما در دستگاه های اندروید آهسته شود، بسیاری از دلایل ناخواسته است یا مربوط به دستگاه شماست؛ اما مواردی هم پیش می آید که شخصی بدون اجازه شما از وای فای شما استفاده می کند و همین موجب کندتر شدن سرعت اینترنت شما می شود. دراین مقاله ما به شما نشان می دهیم که چگونه چنین شخصی را دقیقا بیابید و آن را برای همیشه بلاک کنید.

چه کسی از وای فای من استفاده می کند؟

برای اینکه بتوانید وضعیت استفاده کنندگان از وای فای خود را مشاهده کنید، ابتدا می بایست از اتصال به وای فای خود اطمینان حاصل کنید. در قدم بعدی ، یک نرم افزار یا برنامه کاربردی مشاهده ی شبکه دانلود نموده و از آن بهره بگیرید. ما به شما برنامه ی Fing را توصیه می کنیم.

هنگامیکه شما این نرم افزار را دانلود و اجرا کردید، شما نام شبکه، دکمه ی تنظیمات و تازه سازی را بر روی صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد. برای اینکه تمام دستگاه های متصل به وای فای خود را مشاهده کنید بر روی دکمه ی Refresh کلیک کنید. این فرآیند ممکن است دقایقی طول بکشد. اما پس  از مدتی لیستی از دستگاه ها را مشاهده خواهید کرد که به شما نشان می دهد دستگاه متصل شده گوشی هوشمند است یا رایانه ی شخصی. اگر بر روی هرکدام از این دستگاه ها کلیک کنید ، گزینه هایی در اختیار خواهید داشت تا آن را مدیریت کنید.

چگونه از ورود افراد غیر مجاز به وای فای خود جلوگیری کنیم؟

اگر دستگاه مشکوک یا ناشناسی به دستگاه شما متصل شد ، شما قادرید که آن را برای همیشه مسدود کنید. نرم افزار Fing به شما آدرس هر دستگاه را نشان می دهد. ( فرمت آدرس به شکل ‘xx:xx:xx:xx:xx:xx’ بوده و ترکیبی از حروف و اعداد باشد. ) این آدرس را یادداشت کنید.

بر روی کامپیوتری که به وای فای شما متصل شده است ، IP وای فای تان را در قسمت مرورگر وارد کنید و سپس اطلاعات ورودی وای فای را در صفحه بعد تکمیل کنید. هنگامی که به روتر خود وارد شدید ، تنظیمات امنیتی را پیدا کنید. ( جایگاه این تنظیمات در روتر های مختلف متفاوت است اما ممکن است در ذیل تنظیمات پیشرفته باشد. )

در این بخش ، بر روی MAC Filtering کلیک نموده سپس Add Device را انتخاب کنید. آدرسی را که در مراحل قبل یادداشت نمودید در این قسمت وارد کنید. سپس آن را نامگذاری نموده و گزینه ذخیره یا اوکی را بفشارید. شما باید هر باری که به وای فای خود متصل می شوید جهت امنیت بیشتر رمز آن را تغییر دهید.

(Visited 9,571 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.