بهترین برنامه های رادیو برای اندروید

برای بعضی ها رادیو یک رسانه کهنه و قدیمی است، وقتی به تلفن های هوشمند با این همه امکانات فکر می کنیم، این قضیه کاملا درست به نظر می رسد. شما با داشتن برنامه های رادیویی می توانید به صورت زنده بسیاری از ایستگاههای رادیویی را در اختیار داشته باشید.

FM radio

به لحاظ تئوری شما این ویژگی را در تلفن هوشمند خود دارید و می توانید امواج FM را از طریق این ویژگی که در تلفن هوشمند خود دارید دریافت کنید، ایستگاههای مختلف را جستجو کنید و شبکه های رادیویی دلخواه خود را ذخیره کنید و با استفاده از هدفون و یا بلندگوی داخلی و یا بلوتوثی گوش کنید. متاسفانه رادیو یک رسانه  یک طرفه است و شما حق انتخابی برای جستجوی موسیقی یا آهنگ خاصی ندارید. شما می توانید برنامه مورد علاقه خود را در این برنامه ضبط کنید.

اگر شما امکاناتی بیشتر از این بخواهید و یا این ویژگی ذر تلفن هوشمند شما وجود نداشت، می توانید با نصب برنامه هایی که برای رادیو وجود دارند، این ویژگی را در اختیار داشته باشید.

Audials

این برنامه بسیار خوب طراحی شده است و نظر بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کرده است و این اولین نکته قابل توجه این برنامه است. این برنامه طیف وسیعی از ایستگاههای رادیویی و تنظیمات آنها را در خود دارد و این بسیار عالی است. در این برنامه شما می توانید به راحتی به لیستی از آهنگ های مورد علاقه خود از بین ۸۰۰۰۰ ایستگاه رادیویی موجود در این برنامه دسترسی پیدا کنید و هر یک را که خواستید ضبط کنید.

با استفاده از ویژگی Chromecast شما می توانید موسیقی ارائه شده خود را در تلویزیون داشته باشید و یا اینکه بدون نگرانی از قانون کپی رایت موسیقی مورد نظر خود را ضبط کنید و در کارت حافظه ذخیره کرده و یا به کامپیوتر خود منتقل کنید. در نسخه حرفه ای برنامه شما می توانید قطعه موسیقی مورد نظر خود را بصورت خودکار ضبط کنید و حتی یک مجموعه بزرگ از آهنگ های مورد علاقه خود داشته باشید.

RadioDroid 2

شما همچنین می توانید از این برنامه منبع باز (open-source) که در Play Store در دسترس است استفاده کنید، اگر چه  RadioDroid از لحاظ طراحی برترین نیست، ولی شما تا حد بسیاری می توانید به آن اتکا کنید.

این برنامه قابلیت های بسیاری دارد، شما می توانید برنامه دلخواه خود را ضبط کرده و بعدا به آن گوش کنید. این برنامه به صورت مرتب میزان مصرف داده شما را اطلاع داده و شما می توانید آن را کنترل کنید. متاسفانه کیفیت پخش این برنامه تا حد زیادی بستگی به کیفیت اتصال اینترنتی شما دارد و در صورت ضعیف بودن این اتصال نمی توانید کیفیت قابل قبولی داشته باشید.

این برنامه با حالت صرفه جویی اندروید سازگار است و به همین دلیل برای باتری شما مناسب است.

(Visited 369 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.