چگونه از تماس ها در دستگاه اندرویدی خود جلوگیری کنیم

بعضی مواقع امکان دارد که شما بخواهید از تماس های دریافتی از سوی برخی شماره های خاص جلوگیری کنید. این تماس ها ممکن است از سوی شرکت های تبلیغاتی و یا برخی افراد باشد که شما به هر دلیلی نخواهید به آنها پاسخ دهید. دلیل شما هر چه باشد، شما می توانید از تماس های دریافتی در دستگاه های اندرویدی جلوگیری کنید.

Google Dialer

با استفاده از این برنامه شما به راحتی می توانید تماس از سوی هر تعداد مخاطب را که می خواهید مسدود کنید، فقط کافی است که مراحل ذیل را دنبال کنید:

نصب برنامه  Google Dialer
بر روی گزینه منو در بالا برنامه در کنار علامت میکروفون کلیک کنید
وارد تنظیمات شوید
وارد قسمت مسدود کردن تماس ها شوید
اضافه کردن شماره را انتخاب کنید و شماره مورد نظر را وارد کنید

البته شما می توانید از قسمت تماس ها هم شماره مورد نظر را انتخاب کنید و با اضافه کردن به شماره های مسدود شده، شماره مورد نظر را به لیست شماره های مسدودی اضافه کنید.

(Samsung (Galaxy S4, S5, S6, Note 4

در این گوشی ها که از اندروید Lollipop بهره می برند، باید از قسمت Phone app وارد Call Log شوید و شماره مورد نظر را انتخاب کنید؛ گزینه بیشتر را انتخاب کرده و بر روی Add to auto reject list کلیک می کنید و این شماره جزء شماره های مسدود شده می شود. برای خارج کردن این شماره از لیست سیاه هم کافی است آن شماره را از reject list خارج کنید.

البته در این گوشی های شما می توانید تمامی شماره های ناشناسی که در بین مخاطبین شما نیستند را به صورت یکجا مسدود کنید. برای این منظور کافی است وارد قسمت تنظیمات Call rejection بشوید و با استفاده از گزینه Auto reject list به صورت کلی مسدود و رفع انسداد کنید.

گوشی های Nexus 5, Nexus 6, Moto X, Moto G

این گوشی ها مجهز به اندروید Lollipop و Marshmallow هستند، اما اینکه امکان مسدود کردن تماس وجود داشته باشد یا نه بستگی به نوع گوشی دارد. اگر این امکان وجود داشته باشد به همان روشی که در بالا ذکر شد می توانید شماره های دلخواه را مسدود و رفع انسداد کنید؛ اما اگر گوشی شما این ویژگی را نداشت با یک روش جایگزین شما می توانید شماره های مورد نظر را مسدود کنید. برای این منظور شما می توانید شماره مورد نظر را به صندوق صوتی خود هدایت کنید، برای اینکار ابتدا شماره مورد نظر را در بین مخاطبین خود ذخیره کنید، در قسمت مخاطبین شماره مورد نظر را انتخاب کنید و از قسمت ویرایش گزینه انتقال تمام تماس ها به صندوق پستی را انتخاب کنید. البته اگر به این روش علاقه نداشتید هم می توانید از برنامه هایی مانند Calls Blacklist استفاده کنید.

گوشی های HTC ، مدلهای (One M7, One M8, One M9)

همانند شرکت سامسونگ، HTC نیز کار را برای کاربران خود آسان کرده است. مراحل ذیل را به ترتیب طی کنید:

وارد برنامه « تلفن» شوید . وارد تاریخچه ی تماس ها شوید یا شماره ی هدف را از قسمت مربوطه جستجو کنید.

بر روی شماره ی هدف انگشت خود را نگه دارید و سپس بر روی گزینه ی « انسداد تماس گیرنده» ضربه بزنید.

برای اینکه شماره های مسدود شده را مدیریت کنید بر روی آیکن منو در سمت راست بالای برنامه « تلفن» ضربه بزنید و سپس « مخاطبین مسدود شده» را انتخاب کنید. در این قسمت شما قادرید شماره ای را اضافه و یا حذف کنید و حتی زمان بلاک شدن پیامها یا تماس ها را از طریق این مخاطبین مشاهده کنید.

شرکت سونی (Xperia Z2, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact) :

در سری Xperia z قابلیت مسدود کردن شماره ها وجود ندارد ف بنابراین شما می بایست از راه حل اندروید لالی پاپ استفاده کنید و یا از برنامه های کاربردی ذکر شده کمک بگیرید و یا شماره را به پست صوتی منتقل کنید. برای این کار :

بر روی « همه ی برنامه » و سپس « مخاطبین» کلیک کنید. سپس شماره ی هدف را انتخاب کنید. بعد از آن بر روی « ویرایش » ضربه بزنید و بعد منو را انتخاب نموده و بر روی « همه ی تماسها به پست صوتی» کلیک کنید.

گوشی های شرکت ال جی (G2, G3, G4) :

گوشی های این شرکت دارای ابزارهای بسیار خوب برای مسدود کردن شماره ها هستند ، حتی شاید کمی بیشتر از بسیار خوب. اگر گوشی شما دارای اندروید لالی پاپ است و شما تماسی را از یک شماره که می خواهید بلاک کنید دریافت کرده اید ، بجای اینکه انگشت خود را از مرکز و روی شماره ی هدف به سمت آیکن تلفن قرمز رنگ بکشید، آیکن تلفن قرمز رنگ رو بکشید و بروی شماره ی هدف بیاندازید. این کار شماره ی هدف را به لیست تماس های مسدود شده اضافه می کنید. برای مدیریت این لیست وارد « تنظیمات» شوید. سپس به قسمت « شبکه ها و بی سیم» و سپس قسمت « تماسها» وارد شوید.

بر روی گزینه ی « رد تماس » و سپس « تماس های رد شده» کلیک کنید تا لیست تماس های مسدود شده را ببینید. شما قادرید با لمس نماد «+» شماره ی دیگری را به این لیست اضافه کنید و یا در صورت نیاز شماره ای را از لیست خارج کنید. همچنین قادرید تمامی تماس های ناشناس(خصوصی) را نیز در این قسمت مسدود کنید.

(Visited 3,530 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.