اضافه شدن قابلیت ترجمه همزمان به صفحه کلید GBOARD

یکی از بهترین صفحه کلید های اندروید که به آن دسترسی داریم، به یک قابلیت  جدید مجهز شده است. گوگل ، صفحه کلید خود را به قابلیت ترجمه ی خودکار مجهز کرده است. همزمان با تایپ کلمات ، گوگل جدید متن را در یک زمان مناسب ترجمه می کند.

تا به حال شما مجبور بودید ابتدا متن خود را تایپ نموده ، سپس از آن کپی و در قسمت ترجمه  گوگل ( Google Translate ) بازیابی کنید تا گوگل آن را ترجمه کند، و یا بر روی « ترجمه» کلیک کنید تا متن ترجمه شود. اما به هیچ یک از این اقدامات  جهت ترجمه ی متن در صفحه کلید جدید گوگل نیازی نیست.

برای این که صفحه کلید Gboard بصورت خودکار متن تایپ شده ی شما را ترجمه کند ، فقط کافیست آیکون رنگین کمانی G را لمس کنید ، سپس آیکون « ترجمه» را انتخاب کنید. برای ترجمه ی متن پاسخ پیامی که دریافت کرده اید ، ابتدا متن پاسخ را کپی و سپس آن را در بخش ارسال پیام بازیابی کنید و آنگاه متن انتخابی به زبان مادری شما ترجمه خواهد شد.

با استفاده  از این صفحه کلید ، شما قادر خواهید بود به تمام زبان هایی که در بخش ترجمه ی سایت گوگل ( Google Translate) وجود دارد متن خود را بصورت خودکار ترجمه کنید و از این طریق دریچه ی جدیدی از ارتباط با دنیای پیرامون به روی شما گشوده شده است. بصورت پیش فرض این صفحه کلید از زبانی که شما تایپ می کنید متن را ترجمه خواهد کرد، اما شما قادرید بصورت دستی و دلخواه زبان صفحه کلید را تغییر دهید و زبان مقصد را به راحتی مشخص کنید.

در ضمن این صفحه کلید از برخی از شکلک ها  و گیف های خودکار پیشنهادی نیز برخوردار است که کار کردن با آن را لذت بخش تر می کند.

 

(Visited 284 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.