چگونه صدای اعلانات را در اندروید تغییر دهیم

اگر شما از صدای اعلانات استاندارد در گوشی خود خسته شده اید؟ آیا دوست دارید در آنها تنوع ایجاد کنید ؟ مطالعه متن زیر را به شما توصیه می کنیم.

تغییر دادن صداهای پیش فرض اعلانات گوشی همراه

تمامی دستگاه های اندرویدی از یک سری صداهای پیش فرض استفاده می کنند و برخی از برنامه های کاربردی نیز جهت تغییر آنها استفاده می شود. اگر می خواهید صدای اعلانی را تغییر دهید به صورت ذیل عمل کنید:

تنظیمات گوشی را باز کنید.

برروی « صداها و اعلانات» کلیک کنید.

برروی « اعلانات پیش فرض » صدا ضربه بزنید.

در این قسمت لیستی از صداهای اعلانات ظاهر خواهد شد. بر روی یک صدا کلیک کنید تا آن پخش شود ، و سپس بر روی OK ضربه بزنید، همین.

اسم این قسمت از تنظیمات بسته به کارخانه ی سازنده ی گوشی هوشمند متفاوت است و حتی ممکن است این تنظیمات در جای دیگری تعبیه شده است. مثلا در گوشی  LG G4 که دارای اندروید مارشمالو ۶٫۰ است ، می بایست وارد تنظیمات شده سپس وارد قسمت « صداها و اعلانات » شوید و در این قسمت وارد بخش  « زنگ تماس » شوید.

در گوشی Sony Xperia Z1 که دارای اندروید ۵٫۱٫۱ ( Lollipop) است ، شما وارد قسمت تنظیمات ، سپس بخش « صدا و اعلانات» و نهایتا وارد قسمت « زنگ تماس» می شوید.

تغییر صدای اعلانات برنامه های کاربردی

برخی برنامه ها مانند فیس بوک و Gmail اغلب صداهای مختص خودشان را دارند ، اما می توانید آنها را نیز در صورت تمایل تغییر دهید. روش تغییر صداها بسته به برنامه کاربردی متفاوت است. در این بخش یک نمونه را به وسیله واتس آپ به شما نشان می دهیم.

واتس آپ را باز کنید.

در بالای صفحه سمت راست ، بر روی سه نقطه کلیک کنید تا منو باز شود.

ابتدا قسمت « تنظیمات » و سپس برروی «اعلانات » را لمس کنید.

حالا لیستی با آهنگها یا صداهای متفاوت برای شما ظاهر خواهد شد. ابتدا صدای دلخواه را انتخاب نموده و سپس ok را لمس کنید.  اگر از این صداها خوشتان نمی آید ، می توانید یک فایل صدا به دلخواه خو ایجاد کنید:

شما مجبور نیستید به صداها و آهنگهای پیش فرض اندروید محدود شوید، بلکه می توانید خودتان فایل آهنگ ایجاد نموده و از آن استفاده کنید. گوشی خود را به رایانه متصل نمایید. پوشه ی اصلی مربوط به حافظه داخلی  را باز نموده و سپس پوشه « اعلانات » را باز کنید. اگر چنین پوشه ای نیافتید ، می توانید به آسانی آن را ایجاد کنید. سپس آهنگها و صداهای مورد دلخواه خود را از رایانه به این قسمت کپی نموده و بازیابی کنید. این آهنگها در بخشهایی که در بالا ذکر شد، ظاهر خواهند شد. همچنین می توانید از برخی از برنامه های کاربردی مانند Zedge که دارای آهنگهای رایگان و زیبا است، استفاده نمایید.

 

 

 

(Visited 1,901 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.