MWC در سال ۲۰۱۷ متفاوت خواهد بود

کنگره جهانی موبایل یا همان MWC به سرعت نزدیک می شود، این مجمع که یک رویای واقعی برای علاقمندان به تکنولوژی های سطح بالاست امسال کمی عجیب خواهد بود. این کنگره که نقطه عطفی در حوزه تکنولوژی و تلفن های هوشمند محسوب می شود، امسال هم در بارسلونا برگزار خواهد شد.

سامسونگ بدون پرچمدار حاضر خواهد شد
MWC امسال کمی عجیب به نظر می رسد، برای اولین بار گویی سامسونگ نمی خواهد به عنوان یک بازیگر قدرتمند وارد عرصه شود. این تولید کننده کره ای اخیرا گمانه زنی هایی که در مورد عدم رونمایی از Galaxy S8 در MWC 2017 بود را تایید کرد و این به معنی پایان دادن به یک رویه چند ساله برای سامسونگ است، رویه ای که از زمان عرضه Galaxy S5 آغاز شده بود. سامسونگ معمولا از گوشی های پرچمدار خود در MWC رونمایی می کرد و معمولا این معارفه ها از مهمترین وقایع MWC در طول این چند دوره بوده است. این معارفه ها با اطلاع رسانی ویژگی های Galaxy های جدید همراه بوده اند، برای مثال سال قبل مارک زوکربرگ مدیرعامل فیس بوک این معارفه را انجام داد که برای همه یک سورپرایز بود. به هر حال  متاسفانه ما باید تا ۲۹ مارس برای دیدن آخرین و جدیدترین تلفن هوشمند سامسونگ صبر کنیم. البته این قضیه بعد از اتفاقاتی که برای Note 7 افتاد زیاد عجیب هم نیست، سامسونگ نیاز دارد تا در مورد کیفیت محصولات خود به مشتریان اطمینان دهد؛ به همین منظور بایستی تمامی آزمایش ها به صورت کامل انجام شود و این زمان بر است.

مارک زاکربرگ در مراسم معرفی Galaxy S7 در MWC 2017

Xiaomi هم غائب خواهد بود
غائب دیگر کنفرانس امسال شرکت Xiaomi است. امسال Hugo Barra یکی از بهترین سفیران این شرکت چینی که در کنفرانس سال گذشته، وظیفه معرفی Mi 5 را بر عهده داشت؛ برای مدیریت پروژه VR در Facebook، این شرکت را ترک کرده است. سال گذشته عرضه Mi 5 در MWC 2016 سود خوبی نصیب شرکت  Xiaomi کرد، امری که امسال بعید به نظر می رسد تکرار شود. سازنده چینی با عدم شرکت در MWC 2017، امسال را کم تحرک آغاز کرده است. این اتفاق حتی اگر یک ژست هم باشد بازهم به دور از جاه طلبی های این شرکت است.
درست مانند سامسونگ، Xiaomi هم دلیلی برای عدم شرکت در MWC 2017 ذکر نکرده است، هر چند که برخی فرضیه ها در این زمینه وجود دارد. Lei Jun مدیر این شرکت چینی، سال ۲۰۱۷ را سال انتقال این شرکت اعلام کرده و بازار های چین و هند را به عنوان هدف برای این شرکت معرفی کرده است. احتمالا Xiaomi M6 به عنوان جانشینی برای Mi 5 عرضه شود.

هوگو بارا در مراسم معرفی Mi 5 در MWC 2016

تلفن همراه دیگر پادشاه این کنگره نیست
در حالی که این رویداد جهانی، عنوان کنگره جهانی موبایل را یدک می کشد، ولی دیگر موبایل به تنهایی در کانون توجهات نیست؛ هواپیماهای بدون سرنشین، دستیاران هوشمند و واقعیت مجازی جزو رویدادهای جالب این کنگره خواهندبود. MWC 2017 هم درست مانند CES، در حال تبدیل شدن به یک نمایشگاه ماشین است و این یک اتفاق شگفت انگیز نیست و در سالهای اخیر یک روال معمول است. بازار خودرو روز به روز به سمت استفاده بیشتر از تکنولوژِهای سطح بالا برای تغییر در وضعیت فعلی و بهبود وضعیت حرکت می کند. Intel ، Nvidia  و سامسونگ مشغول تولید قطعات برای خودروهای خودکار هستند.

(Visited 156 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.