• صفحه نخست
  • >
  • موبایل
  • >
  • ۵ وسیله از دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی که تلفن هوشمند جایگزین آنها شد

۵ وسیله از دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی که تلفن هوشمند جایگزین آنها شد

ما همیشه بر این نکته تاکید داشته ایم که فناوری و تکنولوژی هر روز در حال توسعه و گسترش و تبدیل شدن به بخشی از زندگی ماست، با نگاهی کوتاه به گذشته وسایلی را به خاطر می آوریم که در دهه هشتاد میلادی پا به عرصه ظهور گذاشتند و در دهه نود در اوج بودند و تقریبا جزء لاینفک زندگی روزمره ماه بودند.

Game Boy
Game Boy در دهه نود یک پدیده واقعی بود که در سال ۱۹۸۹ توسط Nintendo در ژاپن عرضه شد و در سال ۱۹۹۰ کنسول های قابل حمل آن وارد اروپا شدند. Game Boy یک دستگاه خاکستری رنگ بود که یک صفحه نمایش LCD مانند کوچک با رنگ پس زمینه سبز داشت. این دستگاه برای کار کردن به چهار باتری احتیاج داشت.
Tetris یک بازی کلاسیک در Game Boy بود که کاربران زیادی را ساعت ها پای این کنسول می نشاند؛ Blues Brothers و Super Mario از دیگر بازی هایی بودند که Nintendo در Game Boy عرضه کرد. این کنسول بازی با آمار بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه ای در آن سالها برای اولین بار لذت اینکه یک بازی را همه جا بتوانند با خود داشته باشند به کاربران داد. در حقیقت این کنسول ها جزء اولین دستگاههایی بود که شبیه تلفن های هوشمند امروزی بودند. در حال حاضر این شرکت قصد دارد آخرین کنسول بازی خود را با ویژگی های قابل حمل بودن و اتصال به تلویزیون به بازار عرضه کند.

Speak and Spell
Speak and Spell یک دستگاه بازی کامپیوتری کوچک بود که برای کودکان بالای ۳ سال عرضه شده بود. این دستگاه  شامل چهار بازی با حالتهای مختلف بود، Say it ، Secret Code ، Mystery Word و Memory حالتهای مختلف این بازی بودند. در این بازی اگر در هر یک از موارد اشتباه می کردید پیغام EROR نمایش داده می شد و از امتیاز شما کسر می گردید.

Walkman و cassettes

شاید هر کسی نداند که واکمن (Walkman) در حقیقت نام اصلی اولین پخش کننده کاست است که توسط شرکت سونی در سال ۱۹۷۹ تولید شده بود، بعدها این نام به تمامی دستگاههای قابل حملی که قابلیت پخش کاست داشتند اطلاق شد. بدون شک یکی از موفق ترین محصولات دهه هشتاد و نود همین دستگاهها بودند که به همه اجازه گوشی کردن به موسیقی را می دادند. واکمن ها با پخش کننده های سی دی و پس از آن با MP3 player ها جایگزین شدند و در حال حاضر هم تلفن های هوشمند با برنامه های پخش موزیک این کار را انجام می دهند.

Floppy disk

Floppy disk یک ابزار ذخیره سازی داده های مغناطیسی بود که با وجود کند بودن و ظرفیت خیلی کمی که داشت تا پایان دهه ۹۰ بسیار پر کاربرد و محبوب بود. این حافظه ها در سال ۱۹۶۷ برای اولین بار به بازار عرضه شدند و به مرور اندازه آنها کوچکتر و ظرفیت اشان افزایش می یافت. سونی یکی از بزرگترین تولید کنندگان این حافظه بود که تولید آن را در سال ۲۰۱۱ متوقف کرد و سی دی ها و حافظه های USB جایگزین آنها شدند و امروزه با استفاده از تلفن های هوشمند حجم زیادی از اطلاعات را می توانید ذخیره و جابجا کنید.

Fujifilm camera film و Kodak

سالها پیش، زمانی که هنوز تلفن های هوشمند و دوربین های دیجیتالی وجود نداشتند؛ یک دوربین ، یک حلقه فیلم و باتری همراه همیشگی کسانی بود که می خواستند عکاسی کنند. وضعیت عکس گرفته شده هم تا زمان ظهور آنها معلوم نبود. این وضعیت را مقایسه کنید با امکاناتی که در حال حاضر در دوربین های دیجیتال و تلفن های هوشمند وجود دارند. پیشرفت های به وجود آمده اصلا باور کردنی نیست.

(Visited 389 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.