برخی از اشکالات گوشی LG G5 و نحوه رفع آنها

همانطور که می دانید نام دیگر این گوشی ماژولار است، زیرا برخی از امکانات آن بصورت ماژولهای جداگانه در اختیار کاربران  قرار گرفته است. این گوشی یکی از گوشی های فوق العاده بازار است اما همانند خیلی از گوشی های هوشمند دیگر دارای برخی اشکالات است که در این قسمت به نحوه ی رفع برخی از آنها اشاره می کنیم.

عدم توانایی در نصب بروز رسانی اندروید نوقا
حتما تاکنون از بروزرسانی اندروید نوقا ۷٫۰ اطلاع یافته اید و جهت نصب آن اقدام کرده اید. برخی از کاربران در هنگام نصب فایل ۱۲۷۲٫۹ مگابایتی بروزرسانی ،اظهار داشته اند که دکمه نصب فایل بروزرسانی ناگهان از روی صفحه نمایش ناپدید شده است. برای حل این مشکل می بایست زمان و تاریخ دستگاه خود را عوض نموده و با تاریخ فایل بروز رسانی هماهنگ کنید. سپس گوشی تان را خاموش روشن  کنید. پس از آن قادر خواهید بود تا عملیات نصب را ادامه داده و اندروید دستگاه را بروز رسانی نمایید. البته ممکن است نیاز باشد تا چندین بار این فرایند را تکرار کنید.
نور پس زمینه صفحه نمایش بیش از حد زیاد است
در برخی از مدل های اولیه ی این گوشی ، مشکل جاری شدن نور در پس زمینه ی صفحه نمایش گزارش شده است. به ویژه این مشکل در گوشه های صفحه نمایش بیش از حد است. یک برنامه ی رایگان با عنوان Backlight Bleed Test وجود دارد که شما می توانید از Google Play دانلود نموده و میزان نور پس زمینه را آزمایش کنید. البته اگر گوشی شما چنین مشکلی داشته باشد جهت رفع آن می بایست به نمایندگی های شرکت مراجعه نمایید و در صورتی که گوشی شما دارای گارانتی باشد این مشکل را بدون هزینه برطرف خواهند نمود. گزارش این مشکل بیشتر جهت آشنایی خریداران گوشی دست دوم با چنین مشکلی بود تا گوشی معیوب خریداری نکنند.

صفحه نمایش گوشی در هنگام تماس تلفنی یا بعد از آن  به درستی عمل نمی کند
این مشکل از درست عمل نکردن برخی سنسورهای صفحه نمایش، بویژه صفحه نمایش های دارای محافظ  ناشی می شود. در حالت عادی زمانیکه شما تماس تلفنی برقرار می کنید و گوشی در کنار صورت شما قرار دارد صفحه نمایش خاموش می شود و وقتی گوشی را از کنار صورت خود کنار می برید صفحه نمایش روشن می شود  تا بتوانید از کلیدهای مربوطه استفاده نمایید، اما برخی کاربران گزارش کرده اند که وقتی گوشی را از کنار صورت خود کنار می برند صفحه نمایش همچنان خاموش باقی می ماند. برای حل این مشکل مراحل ذیل را اجرا کنید :

* محافظ صفحه نمایش را جدا کنید
* برنامه ی AIDA64 را دانلود  و نصب نمایید تا عملکرد سنسور را اصلاح نماید.
*سنسور را با تایپ دستور #شماره مدل *#۵۴۶۳۶۸ #* دوباره کالیبریزه کنید.
*سپس به قسمت زیر وارد شوید:
Device test>SAAT>service menu manual test> key press test > call start

چراغ اطلاع رسانی LED برخی اوقات عمل نمی کند 

چراغ LED برخی اوقات اعلانات مربوط به پیامک یا سایر ورودی ها را نشان نمی دهد، برای حل این مشکل مراحل ذیل را اجرا کنید:

*وارد بخش تنظیمات ، سپس بخش صداها (sound ) و از آنجا وارد قسمت اعلانات LED شوید .
*اطمینان حاصل نمایید که وضعیت LED بر روی گزینه ی «  روشن» قرار گرفته است.
*سپس اعلاناتی را که دوست دارید تا به اطلاع شما برسد را انتخاب کنید.
*اگر این اعلانات را قبلا فعال کرده اید ، یکبار دیگر آنها را انتخاب و از انتخاب خارج کنید و سپس گوشی تان را خاموش و روشن کنید.
 وای فای کار نمی کند
این مشکل معمولا برای بسیاری از گوشی های هوشمند رخ می دهد، کاربران در اولین وهله دستگاه مودم (روتر) را مقصر دانسته و آن را خاموش روشن می کنند. اگر از این اقدام نتیجه نگرفتید، دکمه ی وای فای را در گوشی خود روشن خاموش کنید و اگر مشکل برطرف نشد از قسمت تنظیمات وارد بخش وای فای شده و از آنجا وارد قسمت « فراموش کردن شبکه قبل از پیوستن به آن» شوید. اگر این نیز کارگر نبود تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی را بررسی کنید، چون وقتی باطری ضعیف است ، معمولا وای فای به طور خودکار قطع می شود . ضمنا وضعیت جفت شدن دستگاه روتر را با گوشی خود چک کنید و از جفت شدن کامل آنها اطمینان حاصل کنید.

کشوی برنامه های کاربردی وجود ندارد
البته این یک اشکال نیست ، بلکه یک ویژگی است. در این گوشی برنامه ها در صفحه نمایش اصلی  قرار گرفته است و اگر شما دوست دارید تا مثل سابق از یک کشو یا منوی برنامه های کاربردی برخوردار شوید مراحل ذیل را مرور کنید:

                                                           Settings > Display > Home Screen > Home
در این قسمت Easy Home را انتخاب نمایید تا کشوی برنامه های کاربردی ظاهر شود. البته این اقدام باعث می شود ، حروف اسامی یا متنها بزرگتر شود و برای جلوگیری از این مشکل ، مجبورید از یک برنامه کاربردی که جهت ایجاد کشوی برنامه های کاربردی ، تدوین شده است استفاده نمایید.

 

(Visited 669 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.