• صفحه نخست
  • >
  • موبایل
  • >
  • چگونه از دسترسی برنامه های اندرویدی به مکان خود جلوگیری کنیم؟

چگونه از دسترسی برنامه های اندرویدی به مکان خود جلوگیری کنیم؟

همیشه هنگام نصب هر برنامه در دستگاههای اندرویدی، کاربران با لیستی از مجوزهایی که برنامه از آنها اجازه دسترسی به آنها را می خواهد مواجه می شوند. لبته در اکثر موارد کاربران زحمت خواندن را به خود نمی دهند و با تایید خود اجازه دسترسی برنامه به امکانات درخواستی را می دهند، در حقیقت اکثر اوقات کاربران با این تایید اجازه دسترسی برنامه به لیست مخاطبین ، پیام ها و حتی محل خود را داده است. اینکه کاربران نسبت به در دسترس نبودن موقعیت مکانی خود حساس باشند امری معقول و منطقی است، هر چند که این ویژگی برای استفاده برخی از برنامه های ناوبری احتیاج است ولی نیاز نیست اکثر برنامه ها به موقعیت مکانی کاربر دسترسی داشته باشند. شما به دو راه می توانید دسترسی برنامه ها را از موقعیت مکانی خود کنترل کنید، یکی از طریق امکاناتی که در اندروید وجود دارد و یا با استفاده از برنامه هایی که برای کنترل دسترسی موقعیت مکانی وجود دارند.

برای اندروید ۶٫۰ و بالاتر 

شما در قسمت عمومی منوی تنظیمات تلفن هوشمند خود، تنظیمات موقعیت مکانی را خواهید دید؛ با فعال یا غیر فعال کردن این قسمت شما می توانید دسترسی تمام برنامه ها به موقعیت مکانی خود را مدیریت کنید. البته با غیر فعال کردن این گزینه دسترسی تمام برنامه ها از جمله GPS و برنامه های Google Map و …  نیز قطع می شود.
البته در صورت فعال بودن، شما سه حالت برای استفاده از ویژگی موقعیت مکانی در اختیار دارید:
High accuracy : از تمام امکانات اعم از GPS ، Wi-Fi ، Bluetooth و شبکه های موبایل برای یافتن موقعیت مکانی استفاده خواهد کرد.
Battery saving : که فقط از امکانات Wi-Fi ، Bluetooth و شبکه های موبایل استفاده می کند و از GPS استفاده نخواهد کرد.
Device only : که فقط از GPS برای موقعیت یابی استفاده می کند و از سایر امکانات ارتباطی استفاده نخواهد کرد.
اگر شما بخواهید دسترسی برخی برنامه ها را به موقعیت مکانی قطع و به برخی برنامه ها اجازه دسترسی بدهید باید به مسیر ذیل مراجعه کنید:
                            Settings»General»Apps»Configure apps/App settings»App permissions
در این قسمت لیست برخی امکانات تلفن خود مانند مخاطبین ، میکروفون ، دوربین و … را خواهید دید، در این لیست گزینه  Your location لیست برنامه هایی که به ویژگی موقعیت مکانی تلفن همره شما دسترسی دارند را مشخص کرده است؛ در این لیست شما می توانید این ویژگی را برای هر برنامه به صورت دلخواه فعال یا غیرفعال کنید.
برای اندروید های ۴٫۱ تا ۵٫۱ 

درست مانند نسخه های جدیدتر اندروید شما می توانید تنظیمات موقعیت مکانی را برای تمام برنامه ها توسط یک دکمه فعال یا غیر فعال کنید، فقط کافی است به مسیر Settings > More > Permission رفته و امکان دسترسی به موقعیت مکانی را خاموش یا روشن کنید. علاوه براین شما امکان انتخاب ۳ حالت برای دسترسی به موقعیت مکانی خود دارید.
برای نسخه های قدیمی تر اندروید اگر شما بخواهید برای دسترسی برنامه های خاصی را به ویژگی موقعیت مکانی قطع کنید باید از نرم افزارهای مخصوص این کار استفاده کنید، برای این منظور برنامه های فراوانی در Google Play وجود دارند ولی AppOps یک برنامه بسیار عالی برای این کار است.
این برنامه لیستی از برنامه هایی که از ویژگی اعلام موقعیت مکانی استفاده می کنند را نمایش داده و به شما امکان مدیریت دسترسی این برنامه ها را می دهد.

(Visited 1,334 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.