Moto G5 بهترین گوشی سری Moto G

حداقل ۳ دلیل وجود دارد برای اینکه ما بتوانیم بگوییم Moto G5 بهترین گوشی از سری گوشی های Moto G خواهد بود، این ادعا بر اساس اطلاعاتی است که تا کنون از Moto G5 درز کرده است.

میزان RAM این گوشی مناسب است
هم اکنون گوشی Moto G4 plus در برخی کشورها با ۳ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه ی داخلی به فروش می رسد، این در حالی است که سایر گوشی های این سری دارای ۲ گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی می باشد؛ بنابراین نسل بعدی Moto G از ۴ گیگابایت رم برخوردار خواهد بود که بسیاری از گوشی های هوشمند برتر در سال ۲۰۱۶ از این مقدار رم استفاده کرده بودند. اگر این اتفاق بیفتد ، Moto G5 از حداقل ۴گیگابایت رم برخوردار خواهد بود که در حال حاضر مقدار مناسبی برای یک گوشی هوشمند است. بسیاری از گوشی های متوسط  چینی از این مقدار حافظه ی موقت استفاده می نمایند، اما اگر برند محبوبی مانند Moto G5 از آن استفاده کند، قاعدتاً جذاب تر خواهد بود. البته اگر این مقدار رم در Moto G5 استفاده شود ، آنگاه Moto G5 plus تفاوت زیادی با نسخه ی معمولی آن (Moto G5 ) نخواهد داشت که در نکته بعدی به آن اشاره خواهیم کرد.

تفاوت میان Moto G5 و Moto G5 plus اندک خواهد بود
شایعات و اخبار موجود درباره ی تفاوت های نسخه ی اصلی یعنی Moto G5 و نسخه ی Moto G5 plus قدری سردرگم کننده است. آنچه تاکنون درز کرده است این است که نسخه ی plus با قابلیتهایی همچون تلویزیون دیجیتال ، باطری ۳۱۰۰ میلی آمپری ( ۱۰۰ میلی آمپر بیشتر از نسخه معمولی ) و همچنین سنسورهای بیومتریک عرضه خواهد شد. بنابراین بین نسخه ی معمولی و نسخه ی plus تفاوت آنچنانی وجود ندارد، و میتوان به این قضیه با دید مثبت نگریست. تفاوت قیمت نسخه ی Moto G4 و نسخه plus آن به دلیل برخی امکانات محدود آنها زیاد است، Moto G4 plus به میزان ۱۶۰ دلار از Moto G4 گرانتر است . این دو مدل بسیار شبیه هم هستند ، اما کاربران برای قابلیت هایی همچون سنسور بیومتریک و مقدار کمی بهبود و ارتقا در سخت افزار داخلی متحمل پرداخت هزینه ی زیاد هستند. اگر چنین شباهتی در نسل پنجم Moto G وجود داشته باشد، کاربران بدون از دست دادن قابلیت های زیاد ، می توانند در مورد خرید نسخه ی معمولی یا نسخه ی plus تصمیم گیری بهتری انجام دهند. پردازنده ی هر دو دستگاه snapdragon625 و میزان رم و حافظه ی آنها یکسان خواهد بود.

ظاهر زیبا و یک رنگ جدید
چیزی که همیشه برای ما جذاب بوده است، استفاده آلومینیم در گوشی های سری Moto G و ظاهر زیبای این گوشی ها بوده است؛ بنابراین در Moto G معمولا به بجای اینکه از رنگ مشکی استفاده شود از رنگ خاکستری استفاده می شود. البته رنگ جدیدی که برای اولین بار در گوشی های سری Moto G بکار خواهد رفت ، رنگ طلایی خواهد بود. طراحی این مدل نیز قدری متفاوت خواهد بود، چون دکمه ی خانه home تغییر خواهد کرد. این دکمه زیباتر از آن دکمه ی مربعی غیرقابل قبولی خواهد بود که در Moto G4 plus بکار رفته است. پشت گوشی نیز قالب جدیدی شبیه به Moto Z خواهد داشت.

باید توجه کرد که Moto G5 یک مدل انقلابی و خاص نیست ، اما یک گوشی قدرتمند در رده گوشی های هوشمند رده ی متوسط است. با توجه به امکانات موجود ، قیمت Moto G5 معمولی حدود ۳۲۰ دلار و نسخه ی plus آن حدود ۴۱۵ دلار خواهد بود. امید است ، که تفاوت قیمت نسخه ی معمولی و نسخه ی plus فاحش نباشد وگرنه از نسخه ی plus استقبال زیادی نخواهد شد.

(Visited 111 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.