آیا راز مربوط به آیکن ساعت در گوشی های سامسونگ را میدانید؟

وجود رازهای پنهان در گوشی ها ی شرکت های مختلف از جمله سامسونگ و حتی خود اندروید امری متداول است. در بسیاری از مواقع هنگام عرضه ی یک گوشی پرچمدار ، برخی رمز و رازهای خاص در آن تعبیه می شود. در این پست در نظر داریم تا یک راز که مربوط به آیکن ساعت درگوشی های سامسونگ است را برملا کنیم. البته ، این راز یک چیز خاص و بزرگی نیست، اما احتمالا از شنیدن آن متعجب خواهید شد.

راز پنهان آیکن ساعت در سامسونگ گلکسی چیست؟

این راز اولین بار در سال ۲۰۱۳ در هنگام عرضه ی گلکسی S4 کشف شد و هم اکنون نیز در گوشی های سامسونگ گلکسی وجود دارد. بصورت خیلی خلاصه، این راز مربوط به آیکن « ساعت» می باشد که بصورت جالبی عقربه های آن متحرک است.

گامهای ذیل را بپیمایید ( البته این کار را به دو صورت می توانید انجام دهید):

روش اول
وارد صفحه ی برنامه های کاربردی شوید.
سپس وارد صفحه ای شوید که آیکن ساعت در آن قرار دارد.
پس از آن به صفحه دیگری بروید و ۱۰ ثانیه صبر کنید.
دوباره به صفحه ای که ساعت وجود داشت برگردید.
آیا متوجه راز شدید؟ عقربه ثانیه شمار حرکت کرده است.

توجــــــــه :

توجه کنید که تنها عقربه ی ثانیه شمار متحرک نیست بلکه بقیه ی عقربه ها نیز قابلیت حرکت دارند.

روش دوم
روش اول همیشه کار می کند، اما روش راحت تر از آن این است که یک آیکن ساعت را در صفحه اصلی گوشی قرار دهید ، آنگاه درصورتی که از صفحه اصلی به صفحه دیگری بروید و دوباره به صفحه اصلی برگردید و یا صفحه را خاموش و روش کنید ، خواهید دید که عقربه ثانیه شمار حرکت کرده است. البته اگر دقت کنید، عقربه های دیگر نیز حرکت کرده اند.

گرچه اینگونه آیکن ها و ویژگی ها ی متحرک یک قابلیت جدید نیستند بلکه اولین بار در اوایل سال ۲۰۱۱ چنین تم هایی در دستگاه ها تعبیه شده بود. حرف آخر اینکه استفاده از این تم های متحرک برای آیکن ها ، ممکن است در عملکرد برنامه تاثیر گذار باشد و آن را غیر فعال کند. اگر آیکن اصلی را جایگزین آیکن متحرک کنید ، مشکل برطرف می شود.

(Visited 1,359 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.