چگونه NIGHT MODE را در دستگاه اندرویدی خود فعال کنیم؟

یکی از قابلیت های دوست داشتنی iOS 9.3 وجود امکان Night Mode بود، که با توجه به استقبال زیاد از سوی کاربران در حال حاضر این امکان در بسیاری از دستگاههای اندرویدی فراهم گردیده است. این ویژگی با اضافه کردن یک فیلتر سبب می شود تا نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش گوشی شما کاهش یابد و در نتیجه فشار کمتری بر روی چشم شما باشد. در حال حاضر دیگر تقریبا تمام دستگاههای اندرویدی که دارای اندروید ۷٫۰ نوقا هستند این امکان را به صورت پیشفرض خواهند داشت، برخی نسخه های ابتدایی اندروید مارشملو هم این امکان را به صورت ناقص داشتند که در نهایت در نسخه نهایی حذف شد. نور آبی منتشر شده از صفحه نمایش ها، اعم از صفحه نمایش گوشی ها، تبلت ها ، کامپیوتر ، تلویزیون و … سبب ایجاد اختلال در تولید هورمون ملاتونین (melatonin) که یکی از هورمون های ضروری برای خواب است می گردد، این اختلال سبب تاثیر منفی بر خواب افراد می گردد.

یکی از ویژگی های پیشفرض در گوشی ها که دارای اندورید نوقا هستند

همانطور که گفته شد تمامی گوشی هایی که اندورید نوقا دارند از این ویژگی بهره مندند، برای مثال گوشی Pixel. با توجه به اهمیت این حالت، Google تصمیم گرفت از این ویژگی در مدل Pixel که از اندروید Nougat بهره می برد استفاده کند. برای فعال کردن این حالت کافیست مسیر ذیل را طی کنید:

Settings > Display > Night Light

شما همچنین می توانید با قرار دادن تنظیمات در حالت خودکار این ویژگی را در زمانهای دلخواه به صورت فعال یا غیرفعال داشته باشید.

البته برخی از شرکت ها مانند Honor ، Huawei ، Asus ، OnePlus و Samsung برای داشتن این ویژگی بر روی گوشی های تولیدی خود منتظر بروزرسانی اندروید نوقا نشدند و این ویژگی را به صورت مجزا در برخی مدلها به کار بردند، به طوری که برای استفاده از این ویژگی در این گوشی ها فقط کافیست به تنظیمات بروید و یا از کلیدهای میانبر مخصوص اینکار  در صفحه اصلی استفاده کنید.

با استفاده از برنامه هایی که در Play Store هستند از ویژگی night mode استفاده کنید

در حال حاضر تعدادی از برنامه های موجود در Google Play به شما امکان داشتن این ویژگی مفید را می دهند، برای مثال  Bluelight Filter یکی از محبوب ترین برنامه هایی است که این ویژگی را در اختیار شما قرار می دهد. این برنامه گزینه هایی مانند انتخاب رنگ فیلتر ، یک بخش اطلاع رسانی ، میانبر استفاده از این ویژگی بر روی صفحه و یک برنامه زمانبندی برای فعال سازی در اختیار شما قرار می دهد. در حال حاضر نسخه ۲٫۴٫۳ این برنامه با حجم ۵٫۵۶ مگابایت که برای اندروید ۴٫۰ به بالا قابل اجرا هست به صورت رایگان در Google Play موجود است.

(Visited 943 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.