• صفحه نخست
  • >
  • موبایل
  • >
  • چند گوشی هوشمند برتر در سالهای اخیر که در نوع خود اولین بوده اند(ادامه)

چند گوشی هوشمند برتر در سالهای اخیر که در نوع خود اولین بوده اند(ادامه)

پیش از این در پست هایی ۶ مدل از گوشی های هوشمند برتر سالهای اخیر را معرفی کردیم، در این پست نیز به عنوان حسن ختام این مجموعه پست ها چند گوشی برتر دیگر را به شما معرفی می کنیم.

Samsung Galaxy S6 Edge که بهترین نوآوری را در صفحه نمایش داشت

گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۵ چندان پر فروغ نبودند و این سال از گوشی های هوشمند نوآورانه خالی بود، اما یک گوشی در آن سال عرضه شد که می توان به آن عنوان بدیع و نوآورانه داد و آن Samsung Galaxy S6 Edge بود. برای یک تولید کننده ، نوآوری بدون ریسک امکان پذیر نیست، به عبارت دیگر مهیا کردن یک محصول جدید و انتظار کشیدن برای این که از آن محصول استقبال شود یک ریسک است. همانند هر چیز بدیعی در ابتدا انتقادات زیادی به Samsung Galaxy S6 Edge شد اما هم اکنون بسیاری از مردم از تولیدکنندگان محبوب خود انتظار دارند تا یک گوشی با قابلیت Edge (لبه خمیده) در دسترس آنها قرار دهد. قابلیت خمیده بودن صفحه نمایش در چین به خوبی فراگیر شد و شرکت شیومی (Xiami) و سایر تولید کنندگان این ویژگی را در گوشی های خود بکار بردند. در گوشی  Galaxy S6 Edge آنچه ویژه جلوه می نماید، ضدآب بودن و طراحی جذاب آن است که نازک تر شده و دارای صفحه نمایش با لبه های خمیده است.

Samsung Galaxy S6 Edge

Asus Zenfone 2 که اولین گوشی با ۴ گیگابایت رم است

این گوشی در سال ۲۰۱۵ به بازار آمد و اولین گوشی دارای ۴GB رم بود که از پردازشگر Intel هم بهره می برد. در ابتدا اینکه آیا این مقدار رم در یک دستگاه ضروری است بسیار مورد تردید بود، اما امروزه شاهد هستیم که برخی از گوشی ها مانند  OnePlus 3T  و  Zenfone 3 Deluxe پا را فراتر گذاشته اند و دارای ۶ گیگابایت رم هستند. البته لازم به ذکر است که ASUS در این مدل از یک نرم افزار کامل و جامع استفاده کرده بود که بخش اعظم این ۴GB رم را مشغول می کرد. این گوشی با ۱۲۸GB حافظه داخلی به بازار عرضه شد که قابلیت افزایش تا ۲۵۶GB را با افزودن یک کارت حافظه ۱۲۸GB داشت.

ASUS ZenFone 2

Moto Z و Droid Turbo 2 در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ با قابلیت ماژولار بودن و صفحه نمایش نشکن

نوآوری بکار رفته در  Moto Z ماژولار بودن آن است که برای استفاده همیشگی کاربران است، به این معنی که کاربران برای ارتقاء احتیاجی به تعویض گوشی ندارند و می توانند با تغییر ماژول ها گوشی خود را ارتقاء دهند. با توجه به اینکه تهیه ماژول های مختلف هزینه بر است این قابلیت چندان به صرفه نیست. نازک بودن ، سبک بودن و براق بودن از دیگر ویژگی های Moto Z است.
Droid Turbo 2 هم برای برآورده کردن آرزوی بسیاری از کاربران با ویژگی صفحه نمایش نشکن خود در سال ۲۰۱۶ به بازار آمد.

Moto Z

(Visited 70 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.