برای رفع مشکل Google Now چکار کنیم؟

برنامه Google Now جهت کمک به ما و برای انجام راحت تر بسیاری از امور در گوشی ها تعبیه شده است، اما گهگاهی برخی مشکلات فنی مانع از اجرای مناسب این برنامه ها می شود؛ در ادامه به نحوه رفع اشکال برخی از این مشکلات اشاره می کنیم:

  1. تنظیمات زبان دستگاه خود را بررسی نمایید

اگر Goolge Now هیچ دستوری را اجرا نمی کند، ممکن است مشکل از زبان دستگاه شما باشد. معمولا زبان پیشفرض بر روی US English تنظیم شده است، اما می توانید از قسمت Voice section در منوی Language Settings زبان برنامه را تغییر دهید. در این قسمت دوازده زبان وجود دارد که شما می توانید یکی از آنها را به عنوان زبان اول و بعدی را به عنوان زبان دوم انتخاب کنید. اگر چه وقتی که شما از دو زبان استفاده می کنید، گوگل به صورت خودکار بر روی زبان شما سوئیچ می کند ولی شما به صورت دستی هم می توانید بین دو زبان جابجایی انجام دهید. البته اگر شما چند زبانه باشید تشخیص زبان غیر انگلیسی آن از سطح مناسبی برخوردار نیست. در برخی موارد بروزرسانی بسته ی زبان نیز می تواند کارگر باشد، برای این منظور مراحل ذیل را دنبال کنید:

 Voice > Search Language Settings > Offline Speech Recognition > English (US) > Update Available

۲. میکروفون گوشی خود را بررسی کنید

 Google Now یک سیستم بر پایه ی صوت است به همین دلیل به میکروفون های گوشی های هوشمند متکی است. زمانیکه شما این برنامه را باز می کنید آیکن میکروفون در قسمت راست بخش جستجو به صورت مشخصی ظاهر می شود که خطهای آیکن آن به صورت کامل است، اگر خطهای آیکن بریده بریده یا نقطه چین بود احتمالا میکروفون گوشی شما دچار مشکل شده است. این احتمال هست که سوراخ میکروفون شما گرفته باشد که با یک سنجاق می توانید مواد زائد و یا گردوغبار را از اطراف آن پاک کنید، البته در انجام این کار خیلی دقت کنید تا آسیبی به میکروفون وارد نشود. اگر با این کار مشکل برطرف نشد، تنظیمات میکروفون گوشی خود را از طریق گوگل بررسی کنید چرا که ممکن است برخی برنامه های در حال اجرا در صدا نویز ایجاد می کنند که برای رفع این مشکل شما بایست این برنامه ها را ببندید.

۳. اگر گوشی شما سامسونگ است، S Voice را غیر فعال کنید

اگر چه دلیل این امر مشخص نیست، اما گاهی اوقات نرم افزار Google Now و S Voice در برخی گوشی ها مانند S6  و S 6 Edge با یکدیگر سازگار نیستند و برای یکدیگر تداخل ایجاد می کنند. اگر گوشی شما سامسونگ است و برنامه S Voice در آن نصب شده برای استفاده از Google Now این برنامه را غیر فعال کنید.

برخی راهکارهای ساده و گهگاه موثر نیز وجود دارند که ممکن است سبب حل مشکل شوند. راه اندازی مجدد گوشی ، اطمینان از روشن بودن OK Google و تنظیم مجدد OK Google که از مسیر ذیل قابل انجام است، از دیگر کارهایی است که می توانید انجام دهید.

Settings App>Search & Now option>Voice>OK Google

(Visited 236 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.