• صفحه نخست
  • >
  • موبایل
  • >
  • چگونه گفت و گوهای خود را در واتس آپ به دستگاه جدید منتقل کنیم؟

چگونه گفت و گوهای خود را در واتس آپ به دستگاه جدید منتقل کنیم؟

WHATSAPP  یکی از محبوب ترین ابزارهای ارتباطی حال حاضر جهان است، اما اگر شما یک گوشی جدید بخرید و مخاطبین خود را به گوشی جدید انتقال دهید، چگونه می توانید پیامهای قدیمی خود را به گوشی جدید انتقال دهید؟

پشتیبان گیری و بازیابی در Google Drive

نسخه ی جدید WhatsApp دارای گزینه پشتیبان گیری خودکار در Google Drive است که انتقال پیامهای WhatsApp را از یک گوشی به گوشی دیگر آسان تر می کند.
برای این منظور ابتدا شما می بایست در برنامه WhatsApp بر روی سه نقطه عمودی که در قسمت بالای صفحه نمایش برنامه قرار دارد کلیک کنید و از آنجا وارد مسیر ذیل شوید:
                                                                         Settings > Chats and calls > Chat backup
در این قسمت شما قادرید تا به صورت دستی از پیامها پشتیبان بگیرید و هم می توانید برنامه را به نحوی تنظیم کنید که در هر زمان معین به صورت خودکار از پیامهای شما پشتیبان تهیه کند. اگر شما برنامه WhatsApp را در دستگاه جدید دوباره نصب کنید، برنامه از شما می خواهد تا پیامهای معمولی و چندرسانه ای خود را از Goolge Drive بازیابی کنید.

پشتیبان گیری و بازیابی دستی پیامها

اگر شما هنوز برای دریافت نسخه ی بروزرسانی WhatsApp که امکان پشتیبان گیری خودکار در Google Drive را فراهم آورده اقدام نکرده اید، نگران نباشید؛ پشتیبان گیری و انتقال پیامها به گوشی جدید به صورت دستی، کار مشکلی نیست.
ابتدا وارد قسمت تنظیمات WhatsApp شوید، بر روی Chats and calls ضربه بزنید و سپس گزینه Chat backup را انتخاب کنید.

گوشی خود را از طریق کابل USBبه کامپیوتر خود متصل کنید و سپس وارد پوشه ی WhatsApp/Database شوید، در این قسمت تمامی فایلهای پشتیبان با درج تاریخ آنها وجود دارند؛ فایل ها تقریبا اسمی شبیه به این اسم را دارند:
“msgstore-2013-05-29.db.crypt”
آخرین فایل پشتیبان گرفته شده را به قسمتی مانند دسکتاپ که دسترسی به آن آسان است کپی کنید.
نرم افزار WhatsApp را بر روی دستگاه جدید خود نصب کنید ولی آنرا اجرا نکنید.
گوشی جدید را با کابل USB به کامپیوتر خود متصل کنید، پوشه ی WhatsApp / Databases در بخش  WhatsApp  گوشی جدید شما باید وجود داشته باشد چون شما نرم افزار را نصب کرده اید، اما اگر این پوشه را نیافتید به صورت دستی یک پوشه با این عنوان بسازید.
پیامهای WhatsApp خود را به این پوشه منتقل کنید و نرم افزار را اجرا کنید، یک اعلان دریافت خواهید کرد که بازگرداندن پیامها را یادآوری می کند؛ بر روی گزینه Restore کلیک کنید و بعد از چند ثانیه تمام پیامهای قدیمی خود را خواهید داشت.

انتقال پیامهای WhatsApp در  iPhone

کسانی که کاربر iPhone هستند برای انتقال پیامها از iPhone قدیمی خود به iPhone جدید می توانند از نرم افزار use icloud استفاده کنند درست مانند کاربران Android که می توانند از Google Drive استفاده کنند؛ اما باید توجه داشته باشید که در حال حاضر بدون داشتن برنامه های لازم  و مخصوص امکان انتقال پیامها بین iOS و Android وجود ندارد.

(Visited 595 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.