• صفحه نخست
  • >
  • موبایل
  • >
  • چند گوشی هوشمند برتر در سالهای اخیر که در نوع خود اولین بوده اند

چند گوشی هوشمند برتر در سالهای اخیر که در نوع خود اولین بوده اند

امروزه گوشی های هوشمند بخش مهمی از زندگی ما را تشکیل می دهند؛ گوشی های هوشمند نحوه ی رفتار و ارتباط مردم با یکدیگر را تغییر داده اند و تغییرات مهمی در زندگی ما ایجاد کرده اند. در مجموعه پست هایی به معرفی ده گوشی برتری که در فرآیند انقلاب گوشی های همراه نقش مهمی ایفا کردند می پردازیم.

در این پست ۳ مدل از این ۱۰ مدل را معرفی می کنیم:

Samsung Galaxy S3 در سال ۲۰۱۲

قبل از Galaxy S3 ، سامسونگ محصولات با کیفیت و قابل قبولی مانند Galaxy S2 و Galaxy S2 Lite را تولید کرده بود؛ اما گوشی Galaxy S3 در واقع آغازگر چالش بین سامسونگ و اپل بود. در ابتدا سامسونگ شرکتی مدعی برای رقابت با اپل نبود، ولی بعد از به فروش رفتن ۳۰ میلیون دستگاه از گوشی هوشمند Galaxy S3 آنهم فقط در طی چهار ماه درحالی که Galaxy S2 در کل دوره حضورش در بازار توانسته بود به ۴۰ میلیون عدد فروش برسد، این چالش آغاز شد. برای اولین بار بسیاری از کاربران در شک بودند که iPhone 5 بخرند یا Galaxy S3 . طراحی جالب با نرم افزار کاملا متفاوت باعث شد تا Galaxy S3 تا مدت ها یک گوشی بدیع در بازار باشد. بعد از معرفی Galaxy S4، گوشی Galaxy S3 از چرخه ی تولید خارج شد و هم اکنون این گوشی در سطح یک گوشی متوسط است، اما عملکرد خوبی دارد.

Galaxy S3

Moto G و Moto X در سال ۲۰۱۳

بسیاری معتقدند که گوشی Moto G توسط Google طراحی و روانه بازار شده است، ولی در هر حال در این زمان Motorola نیاز داشت تا در یک مسیر جدید قرار بگیرد. در آن زمان این شرکت بر روی چیزی تمرکز کرد که کمتر شرکتی به آن توجه می کرد و آن نسبت هزینه به فایده بود، این امر ممکن نبود مگر با کنار گذاشتن نرم افزارهای سنگین، سرمایه گذاری بر روی برخی مشخصات و طراحی خوب که هم ارگونومی و هم تطبیق پذیری را همزمان ایجاد کند. Motorola به جای اینکه نسخه های متعددی از یک گوشی را روانه بازار کند، یک گوشی را در رنگهای مختلف عرضه کرد تا نام تجاری خود را برجسته تر کند. Moto G پرفروش ترین گوشی Motorola تا به حال بوده است. هر چند که در آن زمان تلاش های بسیاری برای نادیده گرفتن Moto G انجام گرفت ولی اگر دنبال یک گوشی خوب بودید همه Moto G را معرفی می کردند چون بهترین گزینه در سال ۲۰۱۳ بود.

Moto G

هر چقدر Moto G یک گوشی عامه پسند و با امکانات رایج بود، Moto X در زمان عرضه گوشی منحصربفردی محسوب می شد. این گوشی در طبقه بندی مفهومی قرار می گرفت، نحوه ی تعامل کاربر با نرم افزار گوشی در آن تغییر کرده بود، فرمان های صوتی که یک امر غیرطبیعی در آن زمان بودند آنطور که باید و شاید کارساز نبودند و Google Now تازه راه اندازی شده بود. Motorola تصمیم گرفت تا یک گوشی واقعا هوشمند که ویترین محصولاتش باشد تولید کند. در این گوشی شرکت سعی کرده بود که بر روی تعامل کاربر و نرم افزار از طریق حرکت و سخن سرمایه گذاری کرده بود و این یک تجربه منحصر بفرد بود.

Moto X

 

(Visited 68 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.