SAMSUNG GALAXY X ، تاریخ انتشار ، شایعات و اطلاعات مختصری درباره آن

سامسونگ حدود یک دهه است که از ایده ی گوشی های تاشو استفاده می کند. با اینکه حدود هشت سال از رونمایی اولین گوشی تاشوی سامسونگ می گذرد، خبرهایی از چین به گوش می رسد مبنی بر این که گوشی  GALAXY X شرکت سامسونگ در اواخر سال عرضه خواهد شد.

GALAXY X ، تاریخ انتشار و قیمت

بعد از سال سختی که شرکت SAMSUNG به دلیل مشکلات Note 7 پشت سر گذاشت، به فکر اجرای یک نوآوری جدید در گوشی های هوشمند افتاد. به همین منظور شرکت SAMSUNG پروژه ی Valley را شروع کرد، در این پروژه تمرکز روی بهبود و پیشرفت در گوشی های فعلی است. البته ما بلافاصله شاهد عرضه ی  GALAXY X نخواهیم بود؛ اما اگر وجود چنین پرژه ای تصدیق شود، ما شاهد گوشی های جدید تاشو خواهیم بود. اینکه سامسونگ این فناوری را به گوشی های بالای خود بسط دهد یا نه، بستگی به استقبال خریداران و کشش بازار دارد. چون اکثر مشتریان به دنبال گوشی هایی هستند که براحتی در جیب فرو رود و خارج شود، لذا پرفروش بودن این گوشی در هاله ای از ابهام است. شنیده شده که سامسونگ در حال کار برروی گوشی تاشو است و این گوشی در اواخر سال ۲۰۱۷ به بازار خواهد آمد.

طراحی GALAXY X

طبق شنیده ها ، طراحی این گوشی تقریبا شبیه Galaxy DNA خواهد بود؛ هر چند که هنوز جزئیاتی در این زمینه در دسترس نیست و برای دانستن جزئیات زود است. ولی همه می دانند که دکمه ی دوربین ، اسکنر اثر انگشت و نحوه جانمایی آنها بر زیبایی گوشی تاثیر بسزایی خواهد داشت. البته برای تاثیر بهتر، باید شکل کلی به وضوح تغییر کند و لبه ها گردتر و حالت ارگونومیک بهتری هنگام باز و بسته شدن گوشی داشته باشیم.

صفحه نمایش Galaxy X 

طبق اعلام samMOBILE این گوشی دارای صفحه نمایش ۴K خواهد بود و قسمت لمسی دستگاه از جلوی دستگاه به لبه های آن منتقل می شود و تقریبا شبیه S7 edge خواهد بود.

صفحه نمایش تاشو

همه کاربران دوست دارند که صفحه نمایش بزرگ داشته باشند، اما از حمل آن در جیب خود آزرده می شوند، این پارادوکس در جهان گوشی وجود دارد و در رابطه با عمر باتری و بزرگی باتری این تناقض بیشتر هم می شود؛ صفحه نمایش تاشو شاید راه حل این مشکل باشد.

GALAXY X تاشو خواهد بود، اما احتمالا نه شبیه به تاشوهای قدیمی ، احتمالا سامسونگ چیزی شبیه به لولاهای لپ تاپ بر روی دو صفحه گوشی قرار خواهد داد که اجازه می دهد دو صفحه نمایش AMOLED روی همدیگر قرار گیرند.

در این مدل می توانیم صفحه نمایش را بدون چفت کردن بر روی هم خم کنیم، البته باید مراقب باشیم ؛ چرا که خم کردن متوالی و فشار بر روی صفحه نمایش ممکن است آن را خراب کند، مخصوصا که اگر گوشی را در جیب عقب بگذارید.

امیدواریم سامسونگ بتواند این گوشی را به گونه ای طراحی کند که نیازهای معمول کاربران را برآورده کند، این گوشی برای داشتن بازار مصرف باید مقاوم تر باشد.

در زیر شما چند نمونه از تلاش های قبلی سامسونگ را در طراحی صفحه نمایش های خمیده می بینید، البته این صفحه نمایش ها خیلی ضخیم بودند، الان موفقیت در گرو صفحه نمایش های نازک و باریک است.

سایر ویژگی های Galaxy X

Galaxy X شرکت سامسونگ، به احتمال زیاد از فناوری های بیومتریک برای امنیت استفاده خواهد کرد و از  امکاناتی مانند اسکنر اثر انگشت معمول ، به علاوه تشخیص صورت و چشم و کف دست برخوردار باشد.

(Visited 396 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.