چگونه اشکال دوربین را در گوشی های GALAXY رفع کنیم؟

اخیرا تعدادی از کاربران گوشی های سامسونگ با پیغام ‘Warning: Camera Failed’ مواجه شده اند. اگر چه این اخطار آزار دهنده است اما خبر خوب آن است که احتمالا این مشکل نرم افزاری باشد و مربوط به دوربین نیست. در ادامه راهکارهایی نه چندان وقت گیر برای رفع این مشکل بیان می کنیم. قبل از هر کاری مطمئن شوید که باتری شما شارژ کافی دارد، زیرا دوربین با باتری کم کار نمی کند. در اکثر موارد با اجرای راهکارهای زير عکس ها از بین نمی روند ولی بهترین کار این است که یک ذخیره از تمام فایل هایتان داشته باشید تا اگر کار به بازگشت به تنظیمات کارخانه رسید به مشکل بر نخورید.

رفع عیب در SAMSUNG GALAXY S7 & S7 edge :

دقت داشته باشید و مراحل را یک به یک طی کنید تا مشکل شما برطرف شود.

ابتدا گوشی خود را دوباره راه اندازی کنید، احتمالا با راه اندازی مجدد مشکل برطرف شود.

اگر راه اندازی مجدد کار نمی کند، حافظه ی پنهان و داده های برنامه ی دوربین را حذف کنید. برای انجام این کار به مسیر زير بروید :

Settings > Applications > Application manager > Camera app

و روی گزینه  Force Stop ضربه بزنید، سپس وارد منوی Storage شوید و گزینه های Clear Data و Clear Cache را انتخاب کنید.

اگر با طی مراحل ذکر شده مشکل برطرف نشد، برای راهکار دوم بخش cache partition را از میان بردارید. برای اینکار با فشردن کلید power ابتدا گوشی را خاموش کنید، هنگامی که لوگوی سامسونگ را دیدید کلید Home و دکمه ی زیاد کردن صدا را همزمان نگه دارید تا گوشی به حالت ریکاوری برود، در این مرحله با استفاده از دکمه ی کاهش صدا به قسمت cache partition برسید و سپس دکمه power را بزنید تا گوشی شروع به حذف کردن نماید. بعد از اتمام کار مجددا گوشی خود را راه اندازی کنید.

اگر بازهم موفق به رفع مشکل نشدید، احتمالا مشکل از smart stay است. این خطا همانطور که گفته شد احتمالا نرم افزاری است، چرا که بر اساس گزارش برخی کاربران زمانی که دوربین عقب روشن می شود، دوربین جلو هم فعال می شود تا برای استفاده احتمالی شما آماده باشد و در این بین احتمالا یک تداخل نرم افزاری رخ می دهد. اگر از گزینه ي Smart Stay استفاده چندانی نشده است یا اگر می خواهید یک برنامه دوربین فعال بیش از ویژگی Smart Stay داشته باشید، پس باید Smart Stay را غیرفعال کنید. براي انجام اين کار مسير زير را دنبال کنيد:

  • به منوی  Setting ( تنظیمات ) دستگاه خود بروید.
  • به دنبال Display بگردید و روی آن ضربه بزنید.
  • روی Smart Stay ضربه بزنید.
  • دکمه را لمس کنید تا خاموش شود.

پس از خاموش بودن Smart Stay، دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کرده و با استفاده از دوربین می توانید مشکل را برطرف کنید.

برای اینکه گوشی تان را برای همیشه رفع عیب کنید باید نسخه نرم افزار دوربین خود را بروز رسانی کنید، چرا که این مشکل در نسخه ی جدید برنامه دوربین برطرف شده است.

رفع عیب در SAMSUNG GALAXY S6 & S6 edge :

گزارش چندانی از وقوع خطای  ‘camera failed’ در گوشی های  GALAXY S6 & S6 edge نشده ولی برخی کاربران اعلام کرده اند که این اتفاق برایشان افتاده است. به وجود آمدن این مشکل در این مدل احتمالا به خاطر برنامه سومی است که سبب ایجاد اختلال نرم افزاری و بروز این خطا می شود. برای این منظور باید گوشی خود را به حالت safe mode ببرید و در آن حالت دوربین آن را امتحان کنید. برای این منظور گوشی خود را خاموش کرده و دکمه power را فشار دهید و هنگامی که لوگوی سامسونگ نمایش داده شد کلید کاهش صدا را فشار دهید؛ الان دیگر گوشی شما در حالت safe mode است و برنامه های جانبی گوشی از کار افتاده اند و برنامه مزاحمی برای اخلال در کار دوربین وجود ندارد. اگر دوربین کار کرد مطمئن باشید که ایراد دوربین گوشی شما سخت افزاری نیست و اگر بازهم دوربین مشکل داشت متاسفانه مشکل شما سخت افزاری است. برای حل مشکل سخت افزاری باید به تعمیر کار مراجعه کنید، ولی اگر دوربین شما در حالت safe mode کار کرد مشکل شما با یک بازگشت به تنظیمات کارخانه برطرف خواهد شد.

رفع عیب در Samsung Galaxy S5:

اگر شما صاحب یک Samsung Galaxy S5 هستید برای شما یک خبر خوب و یک خبر بد داریم. خبر خوب اینکه مشکل ‘camera failed’ با روشهایی که برای S3 و S4 خواهیم گفت برطرف خواهد شد و اما خبر بد اینکه مشکل دوربین تعداد کمی از گوشی های Galaxy S5 سخت افزاری است. پس اگر شما Galaxy S5 دارید ابتدا روشهای زير را دنبال کنید و اگر مشکل برطرف نشد، مشکل شما سخت افزاری است.

رفع عیب Samsung Galaxy S3 و Samsung Galaxy S4:

در بسیاری از موارد خطای ‘camera failed’ به خاطر یک اخلال کوچک نرم افزاری رخ می دهد و خیلی راحت توسط شما قابل رفع است. برای این منظور به Settings > Applications Manager بروید، در این قسمت تمامی برنامه های گوشی خود را مشاهده خواهید کرد. پایین تر بروید و برنامه های مربوط به دوربین را پیدا کنید و با ضربه زدن به Force Stop و سپس Clear Cache گزینه Clear Data را انتخاب کنید. نگران نباشید، احتیاجی نیست عکس های گوشی خود را پاک کنید. فقط لازم است تنظیمات دوربین گوشی خود را مجدداً انجام دهید و گوشی خود را مجدداً راه اندازی نمایید و بعد از بالا آمدن گوشی دوربین آن را امتحان کنید.

اگر مشکل شما برطرف نشده باشد باید گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید، فقط حواستان باشد که قبل از این کار باید از تمامی اطلاعات خود ذخیره مطمئن بگیرید.

در صورتي که هنوز مشکل دوربين شما رفع نشده است مي توانيد آموزش ديگر مرتبط با اين موضوع را از طريق انتخاب لينک زير براي برطرف شدن مشکل دنبال کنيد:

https://mokalogy.com/2021/04/19/5951-how-to-fix-samsung-camera-failed/

(Visited 46,821 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.