۷ ترفند ساده برای آنکه سرعت گوشی را بالاتر ببرید.(ادامه)

پیش از این به معرفی سه ترفند برای افزایش سرعت گوشی های هوشمند اشاره کردیم، در این پست به معرفی چهار روش دیگر می پردازیم.

حذف و یا غیر فعال کردن انیمیشن های غیرضروری و اضافی 

جلوه های ویژه و برخی انیمیشن های جذاب که در آنها تعبیه شده اند ممکن است برای شما جالب باشند اما تاثیر آنها در سرعت گوشی زیاد است و انیمیشن ها سرعت گوشی را شدیدا کاهش می دهند. پس با حذف و یا غیرفعال کردن این انیمیشن ها می توان سرعت گوشی خود را بهبود ببخشید، البته انجام این کار بنا به نوع سیستم عامل و یا مدل گوشی ای که استفاده می کنید متفاوت است و باید در قسمت تنظیمات گوشی خود بررسی کنید و این انیمیشن ها را غیر فعال کنید.

برنامه های در حال اجرا را ببندید تا RAM آزاد شود

اجرای همزمان چند برنامه، کار را برای حرکت از این برنامه به آن برنامه راحت می کند؛ اما این کار بر روی عملکرد گوشی شما تاثیر منفی می گذارد و گوشی شما را کند می کند. شما می توانید کلید Home را نگه دارید و برنامه های در حال اجرا را مشاهده کنید و از میزان حافظه در حال استفاده گوشی خود مطلع شوید و با حذف برنامه ها به سرعت گوشی خود کمک کنید.

راه اندازی مجدد گوشی

راه اندازی مجدد گوشی یک راه سریع و ساده برای اصلاح سرعت گوشی است، این کار باعث می شود که حافظه موقت گوشی شما خالی شود ، برنامه های غیر ضروری متوقف شوند و همه برنامه ها به درستی عمل کنند. برای این منظور دکمه ی Power را در گوشی خود فشار دهید و از بین گزینه ها restart را انتخاب کنید و این انتخاب را تایید کنید.

شناسایی برنامه های پر مصرف

با ورود به قسمت Settings > Battery می توانید برنامه هایی که بیشترین مصرف باتری را دارند شناسایی کنید و در مورد آنها تصمیم بگیرید.

برای آگاهی از برنامه هایی که بیشترین میزان استفاده از RAM را دارند هم کافی است این مسیر را ببینید: Settings > Apps > Process Stats > Developer Options

اگر این مسیر در گوشی شما نبود مسیر ذیل را دنبال کنید گزینه Build Number را هفت بار لمس کنید تا وارد تنظیمات مورد نظر شوید.

ettings > About Phone > Build Number

(Visited 62 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.