مقایسه ی دو گوشی Huawei Mate 9 و SAMSUNG GALAXY S7 EDGE

هوآوی شرکتی است که بر روی رقابت با شرکت های کره ای تمرکز کرده است، Huawei Mate 9 در بازار گوشی های همراه فشار قابل توجهی به رقبای خود از جمله SAMSUNG GALAXY S7 EDGE وارد کرده است و مطمئنا با ورود Huawei Mate 9 pro که مراحل طراحی را پشت سر گذاشته است این فشار افزایش خواهد یافت. در این پست مختصرا به مقایسه دو گوشی Huawei Mate 9 و SAMSUNG GALAXY S7 EDGE می پردازیم.

قیمت S7 EDGE هم اکنون حدود ۷۰۰ دلار است، در حالی که قیمت Mate 9 حدود نیم سال است که ۵۰۰ دلار ثابت مانده است؛ با این قیمت، حافظه ی داخلی Mate 9 بیشتر است و صفحه نمایش آن بزرگتر(۵٫۹ اینچ در مقابل ۵٫۵ اینچ).

در رابطه با طراحی دو گوشی باید بر روی پشت و روی گوشی ها تمرکز کنیم چرا که از لحاظ لبه ها هر دو گوشی یکسان هستند، گوشی Mate 9 همانطور که گفته شد به طور قابل توجهی بزرگتر است و دارای دو لبه ی متمایز است که موجب می شود تا گوشی قدری باریک تر و صفحه نمایش بزرگتر جلوه کند. یک تفاوت مهم دیگر ضد آب بودن است که شما از  S7 EDGE می توانید در حمام استفاده کنید ولی برای Mate 9 چنین مجوزی ندارد.

بدنه ی هر دو دستگاه آلومینیومی است اما محافظت صفحه نمایش  S7 EDGE با استفاده از محافظ شیشه ای Gorilla 4 است در حالی که Mate 9 دارای محافظ Gorilla 3 است.  S7 EDGE دارای صفحه نمایش AMO LED است که تصاویر شفاف تر ، با کنتراست بالا ارائه می دهد اما Mate 9 از LCD استفاده کرده است که قدری روشن تر و سفید تر جلوه می کند.

تفاوت اصلی دو دستگاه بهینه سازی VR است؛ سامسونگ عینک های VR به همراه برخی بسته های نرم افزاری ارائه می کند و هوآوی اعلام کرده است که صفحه نمایش گوشی قابلیت VR را دارا می باشد اما هنوز مشخص نیست این ادعا درست است یا نه، چرا که معلوم نیست صفحه نمایش Full HD برای VR مناسب هست یا نه.

برخی مشخصات فنی دو گوشی به شرح ذیل است:

مدل گوشی Huawei Mate 9

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE

شرکت سازنده

Huawei

SAMSUNG

ابعاد

mm۱۵۶٫۹×۷۸٫۹×۷٫۹

mm۱۵۰٫۹×۷۲٫۶×۷٫۷

وزن

۱۹۰گرم ۱۵۷گرم
باتری ۴۰۰۰mAh

۳۶۰۰mAh

اندازه صفحه نمایش

۵٫۹inch

۵٫۵inch

فناوری صفحه نمایش LCD

AMO LED

دوربین جلو ۸MP ۱۲MP

دوربین عقب

۲۰MP ۱۲MP

نوع فلش دوربین

LED دوگانه LED

نسخه اندروید

۷٫۰ Nougat

۶٫۰ Marshmallow

RAM ۴ GB

۴ GB

حافظه داخلی

۶۴ GB

۳۲/۶۴ GB

تعداد هسته های پردازنده ۸

۸

(Visited 543 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.