۷ ترفند ساده برای آنکه سرعت گوشی را بالاتر ببرید.

زمانیکه شما یک گوشی اندرویدی خریداری می کنید احساس می کنید خیلی سریع است، اما پس از مدتی گوشی کندتر می شود؛ البته این یک مشکل عمومی است و جای نگرانی نیست. در دو پست جداگانه به هفت راه حل برای بازگرداندن مجدد سرعت به گوشی های تلفن همراه اشاره می کنیم، در این پست به سه تای این راه حل ها اشاره می کنیم؛ با ما همراه باشید.

۱- مشکل را شناسایی کنید.

اولین کاری که باید بکنید این است که تشخیص دهید مشکل از کجاست؟ یک اپلیکیشن ، تعدد اپلیکیشن ها و یا خود سیستم. Trepn Profiler که توسط شرکت Qualcomm عرضه شده است، زمان واقعی بارگذاری CPU برای هسته های منحصربفرد، یک دید کلی از میزان مصرف داده ها و Wi-Fi ، بارگذاری GPU و میزان استفاده از RAM و دیگر اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد.

این نرم افزار قابلیت های متعددی در خصوص محاسبه میزان داده های برنامه ها ، مشخصات سیستم و … دارد و شما می توانید این مشخصات را به صورت آفلاین ذخیره کنید و از آن در زمانهای دیگر هم استفاده کنید.

۲- فضای گوشی خود را قدری خالی کنید.

ذخیره کردن عکسهایی که می گیرید و نصب برنامه های متعدد بر روی سرعت گوشی شما تاثیر منفی می گذارد، گوشی شما برای کار سریعتر نیاز به فضای خالی دارد و هر چقدر این فضا کم باشد گوشی کندتر می شود. برای خالی کردن فضای گوشی ، ابتدا وارد setting شوید و سپس قسمت storage را انتخاب کنید و در این قسمت با استفاده از  گزینه applications می توانید برنامه هایی که نیاز ندارید را حذف کنید.

راه دیگر خالی کردن فضای گوشی این است که فایل های دانلود شده را که بصورت بیهوده فضای گوشی را اشغال کرده است را حذف کنید. برای اینکار وارد storage شوید، سپس در قسمت Downloads می توانید فایل هایی را که اضافی هستند حذف کنید.

بسیاری از برنامه هایی که شما بر روی گوشی خود نصب کرده اید از حافظه پنهان استفاده می کنند، راه دیگر خالی کردن این حافظه مخفی است. برای اینکار در قسمت applications وارد برنامه مورد نظر شوید و  Clear cached data را انتخاب کنید و سپس OK بزنید. علاوه بر این در قسمت  Miscellaneous files می توانید فایل های اضافی دیگر را حذف کنید. شما با مشاهده فضای در دسترس و فضای استفاده شده می توانید از میزان حافظه در دسترس و حافظه درگیر گوشی خود آگاه شوید.

۳- میانبرهای اضافی ویجت هایی که در صفحه اصلی ایجاده کرده اید را حذف کنید. همه ی ویجت هایی که شما بر روی صفحه ی اصلی گوشی خود قرار داده اید ممکن است مفید باشند اما آنها گوشی شما را درگیر می کنند. اگر ویجت در حال اجرایی دارید که واقعا به آن نیاز ندارید، آن را غیر فعال کنید. اگر شما همزمان چندین برنامه را در حال اجرا داشته باشید سرعت گوشی شما را کاهش می دهند.

(Visited 299 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه در حال حاضر

  1. از مطالب بسیار مفید شما بسیار استفاده میکنیم. موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.