مقایسه دو گوشی (SAMSUNG GALAXY A5 (2016 و HONOR 8

مقایسه از لحاظ طراحی و پیاده سازی:

از نظر ظاهر هر دو شرکت از فلز و شیشه استفاده کرده اند، اگر چه از راه اندازی هر دو گوشی حدود یکسال می گذرد (SAMSUNG GALAXY A5 در ژانویه و  HONOR 8 در سپتامبر عرضه شدند) ولی  GALAXY A5 کمی تیزتر به نظر می رسد. در حالی که در GALAXY A5 درست مانند GALAXY S6 از یک قاب فلزی و قاب شیشه ای در پشت آن استفاده شده است، اما در نهایت آن چیزی که در اختیار کاربران قرار گرفته است GALAXY A5 به خوبی HONOR 8 نیست. وقتی شما HONOR 8 را در دستانتان می گیرید لذت بخش تر ، نرم تر و لبه های آن صاف تر طراحی شده است که از این نظر HONOR 8 کمی لیزتر است و احتمال سقوط آن بیش تر؛ البته با استفاده از Gorilla Glass 4 می توان از صدمات ناشی از افتادن جلوگیری کرد.

یکی دیگر از تفاوت های اساسی دو دستگاه محل اثر انگشت خوان است، در GALAXY A5 این حسگر در جلوی دستگاه و همراه با دکمه ی Home قرار گرفته است و در HONOR 8 در پشت دستگاه قرار دارد؛ هر دوی این محل ها خوب هستند و اولویتی نسبت به هم ندارند و بسته به تصمیم شخصی هر فرد متفاوت است، ولی باید بدانیم که HONOR 8 کمی سریعتر است.

کیفیت صفحه نمایش:

هر دو رقیب از صفحه نمایش  ۵٫۲ اینچی استفاده کرده اند و هر دو صفحه نمایش Full-HD و دارای تراکم پیکسل ۴۲۴ هستند. تنها تفاوت در این قسمت فناوری استفاده شده توسط دو شرکت است، به طور معمول سامسونگ از صفحه نمایش Super AMOLED استفاده کرده است و HONOR صفحه نمایش LTPS TFT-LCD  را بکار برده است. در هر دو گوشی وضوح تصویر و شفافیت و رنگها با بعضی تفاوت سلیقه ها بسیار عالی و رضایت بخش است؛ مثلا در GALAXY A5 رنگ سیاه عمیق تر ، رنگ سنجی کامل و انعکاس نور کمتر است.

نرم افزار :

هر دو دستگاه از اندروید ۶٫۰٫۱ Marshmallow استفاده کرده اند و هر دو شرکت تا توانسته اند از ویژگی های لمسی سبک خود در گوشی ها استفاده کرده اند. سامسونگ از قایلیت  TouchWiz برای GALAXY A5 استفاده کرده  و HONOR از قابلیت  EMUI برای ۸ HONOR بهره برده که در این مورد هم هر دو شرکت متفاوت عمل کرده اند. EMUI بیشتر شبیه به ios است و TouchWiz بیشتر رنگ آبی را برجسته می کند.

در هدف گذاری عرضه این دو گوشی دو فلسفه وجود داشت ، سامسونگ با هدف گرفتن بازار گوشی های رده میانی GALAXY A5 را روانه بازار کرد، بنابراین دنبال عملکرد تازه تر و بهتر در این گوشی نبود؛ اما ۸ HONOR درست برعکس و با هدف به چالش کشیدن رقبای خود به بازار عرضه شد.

دوربین:

به لحاظ فنی GALAXY A5 دارای دوربین ۱۳ مگاپیکسلی در صفحه نمایش ۳:۴ یا ۱۰ مگاپیکسلی در ۹:۱۶ با دیافراگم f/1.9 است و ۸ HONOR از یک دوربین دوگانه ۱۲ مگاپیکسلی که یکی از آنها به صورت انحصاری عکس های سیاه و سفید می گیرد بهره می برد؛ در عمل دوربین GALAXY A5 کاراتر ، سریعتر و بهتر است.

باتری :

در این زمینه نیز GALAXY A5 مچ رقبای خود را خوابانده است؛ عمر باتری در A5 خیلی عالی است و حتی با استفاده بالا تا دو روز می توانید از گوشی استفاده کنید که یک روز بیشتر از HONOR 8 است. علاوه براین در مورد شارژ هم A5 از ۸ HONOR سریعتر است و در کمتر از یک ساعت شارژ کامل می شود که نیم ساعت از رکورد HONOR 8 کمتر است.

(Visited 3,992 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.