۵ واقعیتی که احتمالا در مورد LG نمی دانید

 • توسط مجتبی لشگری
 • ۵ سال قبل
 • عمومی
 • ۰

بر خلاف آنچه مردم فکر می کنند LG نیز یک شرکت کره ای است که به چندین بخش تقسیم می شود. کمی بیشتر با این شرکت آشنا شوید:

 1. نام این شرکت نمایانگر تاریخ تجارت آن است. احتمالا لازم به یادآوری نیست که LG یک مخفف است، اما معنی آن چیست؟ این نام به خودی خود تاریخ تجارت را نمایان می کند. در سال ۱۹۴۷ LG به عنوان شاخه ای از گروه محصولات شیمیایی صنعتی به منظور تولید محصولات خانگی تاسیس شد. در سال ۱۹۵۸ یکی دیگر از شاخه های آن به عنوان گلداستار که در تولید محصولات الکترونیکی تخصص داشت افتتاح شد. LG هم اکنون همان چیزی است که گلداستار در آن زمان بود، در سال ۱۹۹۵ هر دو شرکت تصمیم گرفتند که با نام تجاری Lucky Goldstar ادغام شوند اما چون این نام نسبتا طولانی بود شرکت تصمیم گرفت از نام کوچکتری استفاده کند، به همین خاطر این شرکت که از سال ۱۹۶۹ Goldstar cable نامیده می شد به طور رسمی در سال ۱۹۹۵ به LG cable تغییر نام داد.
 2. دفتر مرکزی LG هم اکنون در فرانکفورت است، همانند سایر غول های تجاری جهان، LG هم مجبور شد تا یک دفتر مرکزی در اروپا برای خود دست و پا کند. این دفتر ابتدا در لندن بود ولی شرکت آن را به فرانکفورت انتقال داد. چندین دلیل برای این انتقال ذکر کرده اند که البته ترک اتحادیه اروپا از سوی انگلیس نمی تواند جزء آنها باشد چرا که تصمیم این انتقال در ماه آوریل و قبل از این اقدام از سوی انگلیس گرفته شد. البته بعد از این اقدام انگلیس سایر غول های تکنولوژی مانند سامسونگ و فیس بوک هم تصمیم گرفتند تا چنین کاری بکنند. اما LG دلایل انتخاب فرانکفورت را جالب بودن این شهر به لحاظ استراتژیک نسبت به لندن دانست. معاون LG اعلام کرد که LG همانند یک صنعت خودرو عمل می کند و مطمئنا در فرانکفورت موفق تر خواهد بود.
 3. LG در سختی است، بازار گوشی های هوشمند بسیاری از تولیدکنندگان را گردهم می آورد و ما در میان انبوهی از شرکت های چینی به دو شرکت SAMSUNG و LG علاقه بیشتری داریم. سامسونگ به خاطر Note 7 قدری ضرر کرد و مشکل LG این است که اتفاق خاصی برای گوشی های این شرکت نیافتاده است. LG نشانه هایی از خروج از سیستم گوشی های هوشمند از خود نشان داده که موجب نگرانی کاربران این تولیدکننده شده است. نتایج مالی در سه ماهه گذشته از قبل هم بدتر شده است. درآمد فروش ۱۹٫۹ میلیارد است ، به این معنی که ۲۳ درصد کمتر از مدت مشابه در سال ۲۰۱۵ ؛ در کره این مقدار به ۴۱ درصد کاهش یافت. مشکل اینجاست گوشی های هوشمند برتر این برند کم فروش تر شده اند، برای مثال LG G5 یک گوشی پیشتاز بود که کمک چندانی به LG نکرد.
 4. کره بر بازار تلویزیون سیطره دارد اما رتبه LG دوم است. چندین شرکت تجاری بیشترین سهم را در بازار تلویزیون دارند که کره با داشتن شرکت های LG و SAMSUNG پرافتخارترین کشور در این زمینه است. سامسونگ ۲۱ درصد بازار و LG هم ۱۲٫۶ درصد بازار را در اختیار دارند. تفاوت میان آنها بارز است اما سونی با سهم ۶٫۵ درصدی به مراتب در جایگاه پایین تری قرار دارد. چیزی که مشهود است LG در زمینه تلویزیون هم مانند گوشی های هوشمند در حال افول است.
 5. رابطه بین LG و SONY هنوز هم مناسب نیست، اینکه غول های تکنولوژی گاهی مجوزهای تولید را از یکدیگر سرقت می کنند چیز جدیدی نیست، یکبار سونی در پایان سال ۲۰۱۰ ال جی را متهم به سرقت کرد و در مورد دیگر ال جی از سونی به این دلیل شکایت کرد؛ البته هر دو شرکت به توافق رسیدند و شکایت ها پس گرفته شد ولی این دو شرکت از آن زمان با هم خصومت دارند.
(Visited 94 times, 1 visits today)
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.