چرا HUAWEI می تواند به شماره یک جهان تبدیل شود؟

چند روز پیش شرکت هوآوی اعلام کرد که در یک هدف کوتاه مدت قصد دارد تا از رقیب اصلی خود یعنی اپل تا دوسال آینده پیشی بگیرد و هدف بلند مدت این شرکت آن است که کرسی تولید کننده برتر جهان که در اختیار سامسونگ است را نیز تصاحب کند. به نظر می رسد این اهداف را شرکت هوآوی محقق خواهد کرد. شرکت هوآوی پتانسیل های زیادی برای تحقق این دو هدف مهم خود دارد که به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:

  1. باید بدانید که شرکت هوآوی تولید کننده پیشرو در چین و رتبه سوم در صحنه ی بین المللی است، بنابراین این شرکت یک غول تولید کننده است و علیرغم آنچه که منتقدان می گویند این شرکت توانایی مدیریت چندین بازار به صورت همزمان را دارد. این شرکت نیمی از فروش خود را در خارج از مرزهای چین انجام می دهد که بخش زیادی از آن در اروپا می باشد.
  2. خرید محصولات هوآوی صرفه جویی در هزینه است. شرکت هوآوی در ساخت پردازنده نیز گام برداشته و با تولید پردازنده kirin توسط شرکت Hisilicon توانایی خود را ثابت کرده است. هدف این استراتژی این است که این شرکت در پی بدست آوردن بازارهای سخت افزاری شرکت های تابعه و شرکای خود و تثبیت قیمت آنها با مارک خود است؛ بنابراین با حذف شرکت های واسطه هزینه ها را کاهش می دهد و قیمت محصولاتش را کاهش می دهد.
  3. این شرکت از عهده ی چالش های تجاری برآمده است. مشکل هوآوی ، نام تجاری آن در غرب است که به اندازه اپل و سامسونگ محبوب نیست و این مشکل از دیدگاه بدی ناشی می شود که نسبت به شرکت های چینی وجود دارد. این شرکت برای حل این مشکل هزینه ها و تبلیغات زیادی کرده که ثمره آن در آینده معلوم خواهد شد.
  4. دستیابی به نتایج قانع کننده در کمتر از یک سال یکی دیگر از دلایل پیش بینی رسیدن این شرکت به هدف هایش است. این شرکت شاهد افزایش 63 درصدی فروش گوشی های خود در سراسر جهان بود که این شاخصه در چین 81 درصد بود. در آغاز سال میلادی حاضر 40 درصد افزایش فروش در کارنامه این شرکت دیده می شود.
  5. شهرت تولید کنندگان چینی که هوآوی هم یکی از آنهاست در حال بهبود است ، با وجود این که شرکت های چینی زیاد خوشنام نبودند به تدریج با اصلاح و بهبود کیفیت محصولات خود در حال برطرف کردن این مشکل هستند.

photo

(Visited 52 times, 1 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.