زمانی که موبایل دیتا به درستی کار نمی کند، چه باید کرد؟

یکی از بخش های حیاتی در گوشی های هوشمند موبایل دیتای آن می باشد، زمانی که شما اتصال به اینترنت از طریق موبایل دیتا را از دست می دهید، دیگر قادر نیستید از طریق گوگل مپ مسیرهای خود را پیدا کنید و یا از طریق What’s app  با دوستانتان ارتباط برقرار کنید و مشکلات شما یکی پس از دیگری خودنمایی می کند و در چنین شرایطی شما سر در گم خواهید شد. در زیر راهکارهایی برای برطرف کردن مشکل موبایل دیتا ارائه می شود.

Network Mode را فعال کنید
از ساده ترین راه حل شروع کنید، ممکن است در حین آپدیت و یا به طور پیش فرض حالت (۳G، ۴G، و غیره) برای شما انتخاب شده باشد، در حالیکه در پوشش شبکه ای گوشی شما نباشد؛ برای مثال، اگر شما یک تلفن ۴G دارید، باید همیشه مطمئن شوید که ۴G در Network Mode شما انتخاب شده باشد تا بتواند سیگنالهای ۴G را دریافت کند.

برای تغییر گزینه کافی است، این مسیر را انتخاب کنید: “Settings -> Mobile data -> Network mode”

سیم کارت خود را خارج کنید و دوباره وارد کنید
اگر مشکل برطرف نشد، گزینه انتخابی دیگر شما این است که سیم کارت خود را خارج کنید و دوباره وارد کنید و یا اینکه گوشی خود را با یک سیم کارت دیگر آزمایش کنید و ببینید مشکل از تلفن یا سیم کارت شما است، همچنین یک ترفند اضافی هم وجود دارد که می تواند گوشی شما را مجددا راه اندازی کند:
قبل از راه اندازی مجدد گوشی Airplane Mode گوشی خود را روشن کنید و سپس بعد از گذشت ۳۰ ثانیه Airplane Mode را خاموش کنید. اگر هنوز موبایل دیتای شما کار نمی کند، Airplane Mode را مجددا روشن کنید و سپس گوشی خود را خاموش کنید، یک دقیقه منتظر بمانید و سپس گوشی را روشن کنید و Airplane Mode را خاموش کنید، ۳۰ ثانیه منتظر بمانید و سپس موبایل دیتا را روشن کنید.

اگر این روش جواب نداد، روش های زیر را دنبال کنید.

APN ها را ریست کنید
(Access Point Names (APNs ابزارهایی هستند که به وسیله ارائه دهنده شبکه موبایل شما، اتصال گوشی شما به اینترنت موبایل را فراهم می کنند. APN، گوشی شما را با تمام تنظیمات مهم مانند آدرس های IP و درگاه برای اتصال، تنظیم می کند. با این حال، این فرایند گاهی اوقات می تواند کار خود را به درستی انجام ندهد و نیاز به ریست کردن داشته باشد.
چگونگی انجام این کار در زیر نشان داده شده است:

“Settings -> Mobile Data/Wireless Controls/Wireless & Networks”

سپس انتخاب کنید:

“Mobile Networks -> Access point names”

شما لیستی از APN ها را مشاهده کنید، آیکون منو در بالا سمت راست را ضربه بزنید، سپس “Reset to default” را انتخاب کنید.

تنظیم پروتکل APN به iPv4/IPv6
این گزینه در تنظیمات APN تمام گوشی ها وجود ندارد، اما برخی از دستگاه ها (مانند OnePlus 3) فضای خالی ای برای انتخاب گزینه  پروتکل APN وجود دارد. اگر این مورد در تنظیمات APN شبکه شما باشد، مطمئن شوید که گزینه IPv4 / IPv6 انتخاب شده باشد. در دستگاههای دیگر تنها یکی از این دو گزینه وجود دارد.

اگر راه اندازی مجدد استاندارد،  مشکل شما را حل نکرد، ممکن است لازم باشد آدرس APN خود را به صورت دستی وارد کنید.
۱ – با استفاده از روش قبلی گفته شده به فهرست APN خود بروید.
۲ -بر روی آیکون “+” یا دکمه منو سه نقطه، ضربه زده و سپس”New APN” را انتخاب کنید.
۳ – تمام جزئیات APN را برای شبکه خود وارد کنید.
۴ – تنظیمات APN جدید خود را ذخیره کنید، سپس آن را از فهرست APN دستگاه خود انتخاب کنید.

“Settings -> Mobile Data/Data Usage” 

یک نمودار وجود دارد که مصرف داده های شما را با مجموعه ای از تنظیمات نشان می دهد. با بالا و پایین کشیدن نمودار، اطمینان حاصل کنید که داده های شما با آنچه که شبکه به شما اجازه می دهد، مطابقت داشته باشد.

۳-همچنین می توانید کلیه محدودیت های داده را با غیرفعال کردن گزینه “Limit mobile data usage” بردارید.

اگر همه موارد فوق را امتحان کرده اید اما هنوز هم نمیتوانید اتصال برقرار کنید، پس باید با سرویس خدمات اینترنت سیم کارت تلفن همراه خود، تماس بگیرید.

برگرفته از maketecheasier.com

 

(Visited 80,138 times, 20 visits today)
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *